Важливе Новини дня

Власники зруйнованого житла зможуть обирати, в якому регіоні використати сертифікат із компенсації, – Олексій Кузнєцов

Власники знищеного житла, які отримають від держави сертифікат на компенсацію за зруйноване житло, зможуть обирати регіон проживання. Про це повідомив народний депутат України, голова Луганської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Олексій Кузнєцов.

Олексій Кузнєцов є одним із ініціаторів ухвалення законопроєкту № 7198, який регулює механізм компенсації. Нагадаємо, 1 березня цього року законопроєкт був підписаний Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, а 17 березня – Президентом України Володимиром Зеленським.

За словами очільниці політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, перші компенсації громадяни почнуть отримувати вже у травні.

Згідно з документом, місцеві органи влади будуть формувати Реєстри пошкодженого та зруйнованого житла, на основі яких генеруватимуться відповідні сертифікати. Гроші не видаватимуть власникам на руки, для цього буде створений спецрахунок.

Натомість людина має право обирати, в якому регіоні придбати житло. А також його категорію: на первинному чи вторинному ринку.

– За рік повномасштабної війни сотні тисяч людей вже пристосувалися до нових реалій та вирішили залишитися в тому чи іншому регіоні, тому було прийнято рішення не вводити обмеження на вибір нового місця проживання, – пояснив народний депутат Олексій Кузнєцов.

Звісно, що сума компенсації буде різна в залежності від регіону. Вона дорівнюватиме квадратурі знищеної квартири або будинку, помноженій на ціну одного квадратного метра в обраному регіоні. Ціни визначатиме уряд.

Вам також має сподобатись...