Важливе

Верхівці «цвк лнр» повідомлено про підозру в організації незаконного референдуму на Луганщині

Шістьом особам, які організували на тимчасово окупованій території регіону псевдореферендум про входження до складу рф повідомлено про підозру. Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

До його складу злочинного угруповання увійшли так звані «голова цвк лнр», «заступник голови цвк лнр», «секретар цвк лнр» та троє «членів цвк лнр». Вони діяли у складі окупаційної адміністрації держави-агресора.

За даними слідства, з травня 2022 року вони розпочали активну підготовку до проведення псевдореферендуму. Сформували «виборчі комісії», забезпечили підготовку їх складу, розробили юридично нікчемні нормативно-правові акти тощо. Вони безпосередньо організували та контролювали на тимчасово окупованій території Луганщини незаконне волевиявлення у період 23-27 вересня 2022 року. Залучили «міжнародних спостерігачів» та організували медійну кампанію в підконтрольних окупаційній владі та російських ЗМІ.

Надалі затвердили й оголосили «результати» псевдореферендуму. Констатовано про роботу 461 дільничної комісії, ще 201 – працювала на території рф.

Наразі п’ятеро фігурантів знаходяться в санкційних списках РНБО України, «голова», заступник голови» та «секретар» окупаційного органу потрапили під санкції ряду інших держав.

Усім особам інкримінується посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, вчинені організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 110, ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 1111 КК України).

Їм загрожує 10 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.

Вам також має сподобатись...