Важливе Новини дня

В Раді уточнили, що готового законопроєкту щодо роздачі повісток онлайн немає

У Верховній Раді все ще думають над можливістю «вручати військовозобов’язаним громадянам повістки за допомогою месенджерів». Але говорити про наявність якогось законодавчого документа щодо цього зарано.

Про це в ефірі телемарафону заявив представник Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, пише «Обозреватель».

Нардеп каже, що питання удосконалення законодавчих підстав для вручення повісток поки що розглядаються.

– Зокрема й можливість відправляти чоловікам, які підлягають мобілізації, повідомлення про необхідність з’явитися у центр комплектування за допомогою месенджерів, тобто відправляти повістки онлайн, – зазначив він.

За його словами, в Комітеті поки вирішують, як можна усунути бюрократичні проблеми, пов’язані з питанням мобілізації. Нардеп каже, що до початку повномасштабної війни в Україні було майже повністю сформовано базу мобільних номерів чоловіків, які підлягають призову.

Технічні ж можливості, щоб упевнитися, що конкретний адресат отримав повістку, сьогодні є. Разом із тим відповідного законопрєкту, який би дозволив вручати громадянам повістки просто через месенджери, немає.

– Говорити про те, що це вже є проєкт, ще передчасно. Ми працюємо в Комітеті над питаннями удосконалення системи мобілізації, мобілізаційної підготовки, оповіщення, вручення повісток тощо, – наголосив Веніславський.

Він визнав, що в країні існують деякі проблеми з врученням повісток, зокрема військовозобов’язаним чоловікам серед внутрішньо переміщених осіб. Адже багато з них не захотіли чи не змогли знятися з військового обліку за місцем реєстрації й стати на нього за місцем фактичного проживання.

Вам також має сподобатись...