Важливе Новини дня

В Дніпрі планують сворити Центр відновлення та розвитку громад Луганщини: чим він буде займатися

Для відбудови Луганщини планується створти Центр відновлення та розвитку громад. Про це йшла мова 15 травня під час зустрічі начальника Луганської обласної військової адміністрації Артема Лисогора та керівника Програми ООН із відновлення та розбудови миру Нільса Крістенсена, повідомляє пресслудба Луганської ОВА.

За словами Артема Лисогора, такий центр потрібний, аби запровадити ефективний механізм координації зусиль влади, бізнесу та міжнародних організацій щодо відбудови Луганщини після деокупації.

Наразі його планують розмістити у м. Дніпро, а після деокупації та проведення стабілізаційних заходів – перемістити до однієї з громад Луганської області.

«У нас це називається – «Офіси відновлення». Ми розглядаємо чотири регіони для їх створення, у тому числі й Луганську область. Коли проєкт запрацює, вони будуть дуже відрізнятись від інших регіонів України», – зауважив Нільс Крістенсен.

До реалізації проєктів відбудови деокупованих територій передбачається залучати інфраструктурні компанії, які наразі релокувались до інших регіонів, але готові повернутися. Тож для них в рамках діяльності Програми ООН із відновлення та розбудови миру планують провести навчання із проєктного менеджменту та регламенту взаємодії із ПРООН.

Також очільник області порушив питання реалізації довгострокових проєктів у сфері освіти та підтримки малого та середнього бізнесу. Особлива увага була приділена безпековим питанням, зокрема гуманітарному розмінуванню місцевості та створенню місцевих пожежних бригад за європейським прикладом, які б могли допомагати підрозділам ДСНС. А також перспективам розвитку «зеленої енергетики» як найбільш швидкого варіанту забезпечення електроживлення об’єктів до відновлення системи енергопостачання Луганщини.

Усі ці проєкти мають бути розроблені та підготовлені до запуску вже сьогодні.

«Ми не можемо чекати, коли все буде звільнено, ми маємо починати зараз, щоб бути готовими!» – резюмував Артем Лисогор.

Вам також має сподобатись...