Важливе Новини дня

«Урни з бюлетенями носили по палатах». Судитимуть шістьох організаторів «референдуму» на Луганщині

Шестеро організаторів псевдореферендуму на Луганщині, серед яких двоє «голів виборчих комісій», будуть судити за матеріалами Служби безпеки України.

За повідомленням пресслужби СБУ в Луганській області, один із фігурантів – керівник структурного підрозділу так зв. «Луганского государственного медуниверситета имени Святителя Луки».

Слідчі становили, що під час підготовки та проведення так зв. «референдуму» він добровільно обійняв  посаду голови «територіальної виборчої комісії № 414 м. Луганськ».

Працівник «навчального закладу» організував процес голосування на дільниці, яка розміщалася на території Луганської обласної клінічної лікарні.

«Для забезпечення якомога більших показників явки на псевдореферендум медиків зобов’язали взяти участь у голосуванні. Урни з бюлетенями носили по палатах», – йдеться у повідосленні.

«Голова територіальної комісії» заявив російським пропагандистським ЗМІ, що на його дільниці досягнуто стовідсоткову явку виборців.

Також слідством встановлено, що «дільничну комісію №1403  м.Лисичанська» добровільно очолила колишня заступниця директора одного з лисичанських ліцеїв. До російського вторгнення вона викладала у навчальному закладі українську мову та літературу.

У якості «членів дільничної виборчої комісії» окупантам допомагали медична сестра, яка працює в цьому ж ліцеї, вчителька біології з Мирної Долини, дві мешканки селища Марківка Старобільського району.

«Ці особи складали списки виборців, перевіряли паспорти місцевих мешканців, що прийшли на виборчі дільниці, видавали та підраховували бюлетені, складали протоколи голосування», – зазначають в СБУ.

Правопорушники отримали підозри у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України) та в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Наразі обвинувальні матеріали перебувають на розгляді в суді.

Фігурантам загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Вам також має сподобатись...