Важливе Новини дня

Світовий банк назвав нову цифру збитків, завданих економіці України за рік війни

На відновлення України за підсумками першого року війни загалом знадобиться 411 мільярдів доларів. Така сума називається в оновленому звіті Світового банку «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні» (Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment — RDNA2), в якому досліджено завдану шкоду, збитки та потреби відновлення України, спричинені вторгненням росії. Про це повідомляє Урядовий портал.

Відповідно до звіту, пряма шкода за підсумками першого року повномасштабної війни становить 135 мільярдів доларів, а завдані збитки — близько 290 мільярдів доларів.

«У пріоритеті – відбудова критичної інфраструктури, житла та важливих соціальних і транспортних об’єктів. Тут ми потребуємо підтримки міжнародних партнерів, як фінансової, так і матеріально-технічної», – розповів Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Найбільша пряма шкода була завдана в наступних сферах:

житло – 50,4 мільярда доларів;

транспорт – 35,7 мільярда доларів;

торгівля та промисловість – 10,9 мільярда доларів;

енергетика та видобувна галузь – 10,6 мільярда доларів;

сільське господарство – 8,7 мільярда доларів.

Найбільше коштів на відновлення потребують транспортна сфера (понад 22% загальної потреби відновлення), житлова (майже 17%) та енергетика (понад 11%).

Дослідження шкоди та потреб відновлення наразі не включає дані з тимчасово окупованих територій. Після їх звільнення там буде додатково збиратися інформація.

Звіт було створено у співпраці банку з Урядом України, зокрема Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Єврокомісією та Організацією Об’єднаних Націй (ООН).

Ознайомитися з ним можна на офіційному сайті Світового банку за посиланням: https://cutt.ly/C4YKIe1.

Вам також має сподобатись...