Важливе Новини дня

СБУ повідомила про підозру 78 організаторам псевдорефендуму на Луганщині

78 особам, причетним до організації псевдорефендуму на Луганщині,  

Служба безпеки повідомила про підозру. Про це повідомляє пресслужба СБУ в Луганській області. 

Серед них – 28 депутатів так зв. «народного совета лнр», які сприяли реалізації кремлівського плану анексії частини території України.

У вересні минулого року вони проголосували за так зв. «закон про референдум щодо входження до складу росії на правах суб’єкта рф». Під час підготовки фейкового заходу «парламентарії лнр» під наглядом кураторів із АП рф вели активну пропагандистську діяльність та закликали населення до участі у «волевиявленні».

Зокрема, у колабораційній діяльності підозрюється колишній депутат Луганської міськради від партії регіонів, який від початку російської агресії став на сторону окупантів. За підозрою у злочинах проти нашої держави був оголошений у розшук. Нині він є заступником голови «народного совета лнр».

З літа минулого року депутат брав участь у пропагандистській кампанії щодо просування теми російського «референдуму», відвідував «трудові колективи» та закликав людей віддати голос на користь політики кремля.

Ще один правопорушник, який до 2014 року був старостою храму в Луганську, очолив у «парламенті лнр» так зв. «государственный комитет по вопросам религии и духовности». Він опікується «духовною інтеграцією» в рф окупованих українських територій під егідою церкви московського патріархату та російських «скрєпних» організацій.

Третім фігурантом є колишній викладач аграрного університету, а нині – очільник одного з комітетів так зв. «народного совета лнр», закріплений як депутат за Кадіївкою (стара назва – Стаханов). Під час підготовки до «рефрендуму» він здійснив турне й іншими окупованими містами Луганщини, де переконував місцевих мешканців взяти участь у  голосуванні.

Правопорушникам повідомлено про підозру за:

– ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

– ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Наразі зловмисники переховуються на тимчасово окупованій території.

Їх оголошено у розшук.

Вам також має сподобатись...