Важливе Новини дня

Росіяни зруйнували найвідоміші музейні пам’ятки сходу України

18 травня в Україні та у світі відзначають Міжнародний день музеїв.

Найбільше зруйнованих пам’яток припадає саме на східну Україну. Росіяни називають Куїнджі своїм митцем, але музей, присвячений генію, зруйнували. Вони вклоняються православним іконам, але віра в Бога не завадила їм стріляти по Святогірській Лаврі. Окупанти понад усе пишаються «великой русской культурой», але вивозять з України наші пам’ятки, повідомляє Донбас24.

За даними сайту «Росія заплатить», станом на лютий 2023 року щонайменше 2148 українських закладів культури та релігії зазнали збитків через війну. Їхня загальна сума оцінюється в понад 1,5 млрд доларів.

Найбільше культурних та релігійних об’єктів постраждало на Харківщині (38,3%), Донеччині (16,2%) та Луганщині (7,5%). Серед зруйнованих пам’яток, зокрема, 82 музеї.

Також статистику щодо зруйнованих та пошкоджених культурних об’єктів України веде UNESCO. Станом на 10 травня вони підтвердили збитки 255 пам’яток, серед них аж 71 на Донеччині і 32 на Луганщині.

Про повне відновлення культурних об’єктів можна буде говорити лише після закінчення війни. Але вже зараз Мінкульт створив платформу «Збережіть українську культуру». На її сайті можна ознайомитися зі зруйнованими пам’ятками України – там зазначені руйнування та сума, необхідна для відновлення.

Вам також має сподобатись...