Важливе Новини дня

“Рішення доведеться ухвалювати”: в Міненерго анонсували підвищення тарифів на електроенергію

В Міненерго анонсували підвищення тарифів на електроенергію. Причина – відсутність необхідних коштів для відновлення енергосистеми та її підготовки до зими 2023/24. Втім, коли саме відбудеться підвищення, у міністерстві не вказали, пише Обозреватель.

“Таке рішення доведеться ухвалювати – інакше енергетика не зможе ні відновитися, ні просто як слід підготуватися до наступної зими, яка, швидше за все, буде набагато важчою, ніж попередня. Міжнародні партнери надають нам чимало обладнання, грошей – але цих коштів замало. … Брати ж їх звідкись треба”, – розповів в ефірі телемарафону заступник міністра енергетики Фарід Сафаров.

Він зазначив: на ситуацію також вплинуло значне падіння промисловості – “майже на 37%”. Річ у тім, пояснив заступник міністра, що раніше бізнес, який сплачував за електрику за вищим тарифом, “компенсував і дотував тариф для населення”.

“Здебільшого це робилося за рахунок великих державних енергогенеруючих компаній. Але за підрахунками, вони закінчать цей рік із дефіцитом близько 80 млрд грн. … І навіть якщо збирати всю міжнародну підтримку, коштів не вистачає”, – пояснив Сафаров.

Водночас, наголосив він, уряд та НКРЕКП (Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) розуміють, що підвищення тарифів може значно вдарити по українцях. Особливо по вразливих категоріях населення.

“Тому їм надаватиметься допомога. Аби вони могли платити за тарифами”, – розповів заступник міністра.

Тим не менш, конкретних термінів підвищення Сафаров не назвав. За його словами, нині держава оцінює, яким саме буде новий тариф.

Вам також має сподобатись...