Компанія «Тана» – виробник композиційних полімерних матеріалів – була змушена покинути рідне місто і перемістить виробництво в Умань.
На підприємстві в Сєвєродонецьку до повномасштабного вторгнення працювали близько 100 співробітників, було шість виробничих ліній.
Однак через бойові дії виробництво було зупинене, згадує директор компанії Сергій Войтюк.
– Приблизно через місяць ми змогли знайти водіїв і організувати бригаду для вивезення із Сєвєродонецька обладнання та залишків продукції. Це було дуже небезпечно, адже їздити доводилося під обстрілами. В причіп однієї з наших машин було пряме влучання, але, на щастя, ніхто не постраждав, снаряд не розірвався, – розповідає він.
Такі поїздки, за словами директора, тривали близько двох місяців – до травня, коли потрапити в місто вже було неможливо. Загалом своїми зусиллями компанія змогла евакуювати половину майна, решта – втрачена.
– Ми бачили на фото й відео, що майже все вигоріло, а те, що залишилося розграбовано, – розповідає Deutsche Welle Сергій Войтюк.
Та завдяки врятованому обладнанню «Тана» змогла відновити виробництво вже в червні минулого року в Умані на Черкащині. Знайшли житло для співробітників, а місцева влада допомогла з приміщенням для підприємства. Зараз тут працює вп’ятеро менше людей, ніж до повномасштабної війни – близько 20 співробітників, а обсяг виробництва складає близько 50 відсотків від довоєнного періоду.
– Асортимент налічує близько 100 позицій. Це майже так само як і до окупації нашого підприємства. Хоча обладнання дозволяє трохи збільшити виробництво, але попиту такого як раніше нема, – пояснює Войтюк.
Крім того, є певні проблеми із сировиною, тому що постачання були через порт Одеси, який зараз заблокований. Однак навіть в таких умовах «Тана» продовжує експорт, хоч він і зменшився вп’ятеро. Нині основними напрямками є Німеччина та Бельгія.