Важливе Новини дня

Нардеп Олексій Кузнєцов розповів про зміни у призначенні пенсій людям в окупації

Парламент ухвалив законопроєкт, яким унормував порядок призначення пенсій українцям, які опинилися на тимчасово окупованих територіях та в зоні активних бойових дій. Про це повідомив один з ініціаторів документа – голова Луганської обласної організації політичної партії «Слуга Народу», народний депутат Олексій Кузнєцов.  

У грудні Верховна Рада прийняла законопроєкт № 8198 «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у першому читанні, а наразі – підтримала в цілому. Він стосується людей, які досягли пенсії за віком або стали особами з інвалідністю.

«Призначення пенсії для цієї категорії осіб стало проблемою. В офіс нашої організації надходили численні повідомлення про це. Зрозуміло, що органи Пенсійного фонду України не здійснюють свої повноваження в окупації та на територіях, де ведуться бойові дії. Також люди там обмежені у вільному доступі до інтернету, щоб подати заяву онлайн. Тому виникла необхідність врегулювати процес на законодавчому рівні», – пояснив народний депутат.

Законопроєкт вводить тимчасову норму, згідно з якою пенсія за віком та по інвалідності особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, призначається з дня, що настає за днем досягнення особою пенсійного віку або відповідно до встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, незалежно від строку звернення за пенсією.

Норма діятиме в період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування.

Вам також має сподобатись...