Посилення міжнародного міжмуніципального партнерства, допомога українським містам та селам відновитися після війни, заручившись допомогою тисяч громад по усьому світу, – ці та інші питання розглянути на Міжнародному саміті міст та регіонів, який відбувся 20 квітні у Києві.
Як було підкреслено під час заходу, солідарність з Україною не має обмежуватися лише зусиллями урядів та міжнародних інституцій. А повинна розширитися до рівня допомоги тисяч громад по всьому світу. Від столиць та міст-мільйонників до невеликих муніципалітетів. Щоб прямі зв’язки між регіонами України та країни Європи відбувалися постійно.
– Обласна та місцеві військові адміністрації Луганщини готуються до деокупації територій. Розроблений обласний план відповідних заходів. У кожної громади є свій – з точними обсягами першочергових завдань. Для цього ми накопичуємо необхідний матеріальний резерв, – наголосив Артем Лисогор, начальник Луганської обласної військової адміністрації.
Втім, для швидкої якісної повноцінної відбудови населених пунктів та об’єктів інфраструктури варто заручитись міжнародною підтримкою та спиратися на мирову модель розвитку територій.
– Значній території Луганщини доведеться починати все практично з нуля, – додав Артем Лисогор. – Жителі області вірять у повернення і ми не можемо порушити їхні сподівання. Деокупують території військові – ми повинні бути готовими до відновлення.
Слід зазначити, що міжнародне міжмуніципальне партнерство зараз набуло небачених масштабів. Понад 300 територіальних громад України вже уклали 1,5 тисячі партнерських договорів. Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам вижити та відновитися після смертоносних ворожих атак.
Тому Україна прагне консолідувати міжнародну підтримку, вдосконалити взаємодію між постраждалими від війни громадами та партнерами, закласти фундамент для довготривалої співпраці у майбутньому. Це і стало одним із ключових питань Саміту.
Загалом до заходу долучився 141 учасник із 17 країн та міжнародних організацій. Онлайн взяли участь 128 керівників міст та регіонів із 37 країн.