Важливе Новини дня

Компенсації за зруйноване житло можуть розпочатися вже у травні, – Олена Шуляк

Очікується, що у травні 2023-го українці зможуть почати отримувати компенсації за пошкоджене та зруйноване житло. Таку думку висловила очільниця політичної партії «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Вона повідомила, що відповідний законопроєкт №7189 вже направлений на підпис Президенту. Після того, як він буде опублікований, уряд протягом 2 місяців розробить потрібні постанови, а Мінцифра забезпечить всі технічні рішення.

За її словами, станом на 7 березня загальна кількість інформаційних заяв становить 338 640. Це приблизно 23 412 698 квадратних метрів пошкодженого житла. Коли закон запрацює, всі ці інформаційні повідомлення про пошкоджене та зруйноване житло, автоматично стануть заявами на компенсацію. Для цього лише потрібна верифікація повідомлення комісіями при органах місцевого самоврядування.

– З моменту, коли заявка надходить до комісії, вона має згенерувати житловий сертифікат за 30 днів. Ми сподіваємося, що місцева влада буде активним учасником процесу. Громади, які дійсно хочуть швидко відбудувати житло, вже до нього долучаються, – засвідчила очільниця «Слуги Народу».

За її словами, технічно Реєстр пошкодженого та знищеного житла вже працює і понад 500 громад вже до нього приєдналися. Вони вносять потрібну інформацію, акти обстежень. Загалом в Реєстр внесли вже понад 10 тис. пошкоджених об’єктів.

– Перші 17 млрд грн на компенсації вже є. Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд направить на це ще 35 млрд грн від прибутку Нацбанку. І ми впевнені, що коли механізм компенсації запрацює, наші міжнародні партнери також будуть допомагати, – запевнила Шуляк.

Нагадаємо, парламент остаточно ухвалив законопроєкт №7198, який передбачає компенсацію власникам пошкодженого та зруйнованого житла. Виплати стосуються лише житлових приміщень власників-фізичних осіб.

Вам також має сподобатись...