Важливе

Компенсація за житло: в уряді запевнили, що механізм виплат невдовзі запрацює

Невдовзі в Україні має запрацювати механізм виплат компенсації за пошкоджене майно. Про це йшла мова під час селекторної наради прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з очільниками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської обласних військових адміністрацій, повідомляє Луганська ОВА.

Зокрема, під час наради представники Мінінфраструктури повідомили, що є домовленість зі структурами ООН про залучення 50 млн доларів. Крім того, вже запущено Державний реєстр зруйнованого майна. Реєстр стане базою для ухвалення рішень щодо компенсацій, тож голови областей мають бути ознайомлені з порядком його заповнення та ведення.

Крім того, під час наради обговорювалась тема відновлення житла та критичної інфраструктури. Прем’єр-міністр заслухав інформацію очільників ОВА щодо відповіних проектів.

– Наразі ми вже маємо на спецрахунку 17 млрд грн для відновлення. Також заплановано до кінця року надходження 35,5 млрд грн від доходів НБУ й 1,5 млрд доларів від США. Крім того, маємо політичну домовленість з Урсулою фон дер Ляєн про допомогу ЄС в розмірі 1 млрд євро. Потрібно негайно починати швидку відбудову, — підкреслив Денис Шмигаль.

Глава Уряду назвав п’ять пріоритетів для відновлення: енергетика та житло людей, розмінування, критична інфраструктура та допомога бізнесу.

Наразі в регіонах оперативно відновлюють електропостачання там, де це можливо. Вже доставлено 600 тонн різного устаткування для відновлення мереж, повідомив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Вам також має сподобатись...