Важливе Новини дня

Колишнього мера Рубіжного Сергія Хортіва засудили до 10 років позбавлення волі

За публічного обвинувачення Луганської обласної прокуратури колишнього Рубіжанського міського голову Сергія Хортіва визнано винним у колабораційній діяльності (ч. 1, ч. 5 ст. 111-1 КК України). По це повідомляє Луганської обласної прокуратури.

Засудженому призначено максимальне в межах санкції покарання – 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна. Також йому заборонено упродовж 15 років працювати в органах влади, місцевого самоврядування та інших установах, обіймаючи посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно- господарських функцій.

Прокурори у суді довели, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну посадовець, фактично самоусунувшись від виконання своїх повноважень, добровільно почав співпрацювати з ворогом. У березні 2022 року він погодився на пропозицію представників окупаційної влади держави-агресора стати «керівником адміністрації міста Рубіжне лнр».

Засуджений публічно заперечував здійснення збройної агресії рф проти України та закликав до співпраці з окупантами. Задокументовано, що він неодноразово давав інтерв’ю пропагандистським медіаресурсам псевдореспубліки.

Ухвалення вироку здійснювалося у порядку спеціального судового провадження.

Заходи з документування й спеціальне досудове розслідування проводили співробітники 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та ГУ Нацполіції в Луганській області.

Вам також має сподобатись...