Важливе Новини дня

Будівництво модульного містечка на Закарпатті для луганських ВПО розпочнеться у першому півріччі 2023 року

Очільник Луганщини Артем Лисогор розповів, як просувається справа забезпечення житлов внутрішньо переміщених осіб. 2 травня він взяв участь у конференції «Право на гідність у місцях компактного поселення», повідомляє пресслужба Луганської ОВА.

Під час загоду уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що офіційна цифра ВПО в Україні наразі становить більш як 4,8 мільйона громадян. З цієї кількості понад 100 тисяч громадян України проживають у більш як чотирьох тисячах місць компактного поселення, де, за його словами, «умови проживання їх не відповідають людським правам».

Артем Лисогор доєднався до заходу онлайн і повідомив, що проблема забезпечення луганських переселенців житлом  вирішується у співпраці місцевих військових адміністрацій Луганщини та керівників приймаючих громад.

Так, Лисичанська міська ВА досягнула домовленостей із Київською обласною військовою адміністрацією щодо розміщення мешканців області з деокупованих територій у соціальних об’єктах Київщини. У гуртожитку Європейського університету вже мешкають 80 переселенців, у перспективі – ще 350 осіб. У приміщенні гуртожитку Національного педагогічного університету ім. Драгоманова розселено близько 70 ВПО. Згодом близько 80 людей будуть розміщені у модульному містечку неподалік столиці.

Активно працює у цьому напрямку Щастинська міська ВА: хостел-готель у м. Сарни передає два поверхи для потреб ВПО.

Червоний Хрест України підписав Меморандум про співпрацю із Луганською та Закарпатською облдержадміністраціями, а також Рубіжанською міською військовою адміністрацією, згідно з яким у І півріччі 2023 року почнеться будівництво тимчасового (модульного) житла для ВПО з Луганщини, які переїхали до Закарпатської області, та оселі яких зруйновано або істотно пошкоджено внаслідок війни.

Вам також має сподобатись...