Важливе Новини дня

Бійці ТРО збили китайський БПЛА з деталями канадського та тайванського виробництва

Військовослужбовці Сил територіальної оборони, отримав інформацію від СБУ, збили з автоматів АК-47 китайський дрон, який включав деталі канадського та тайванського виробництва. Про це повідомляє CNN.

У ніч із п’ятниці на суботу українськи агенти, які знаходяться на підконтрольній Росії території, попередили про запуск звідти БПЛА, який прямує до української цілі. Після цього СБУ підняла по тривозі військові частини, що базуються біля Слов’янську.

Бійці 111-ї бригади Сил територіальної оборони почули безпілотник близько 2 години ночі, а також побачили миготіння його сигнальної лампи. Безпілотник летів на дуже низькій висоті. Відкривши вогонь, вони збили дрон.

Українські військові показали журналістам уламки літального апарату, і спеціалісти допомогли ідентифікували його як Mugin-5. Українські військові також показали журналістам невеликий кратер, утворений вантажем дрона – бомбою вагою приблизно 20 кг.

Виробником самих дронів є китайська компанія Mugin Limited, а придбати їх можна на інтернет-платформах Alibaba і Taobao за ціною до 15 тисяч доларів.

Компанія підтвердила CNN, що це їхній дрон, та назвала інцидент “глибоко прикрим”. У заяві, опублікованій на сайті компанії 2 березня, Mugin Limited стверджує, що “засуджує” використання своєї продукції під час військових дій, і повідомила, що припинила продавати продукцію в Росію або Україну з початком війни.

Прокоментувати інцидент видання попросило й Міністерство оборони Росії, але не отримало відповіді.

CNN також зв’язалося з кількома іншими компаніями, чиї електронні компоненти були помічені у збитому БПЛА, зокрема з тайванським виробником електронних пристроїв MKS Servos, який так прокоментував цей випадок:

“Деякі виробники БПЛА можуть використовувати сервоприводи MKS у своїх готових продуктах для військового використання, нам це не подобається, і це суперечить місії та баченню нашої компанії”.

В той же час датчик на модернізованій платі БПЛА був виготовлений компанією Novatel, що входить до складу канадської групи Hexagon. Вона поставляє продукцію для “сільського господарства, будівництва та автомобільної промисловості”. У компанії стверджують, що продукція підлягає експортному контролю і  надається “відповідно до чинного експортного законодавства”.

Вам також має сподобатись...