Важливе Новини дня

480 з 1440 підприємств АПК перереєстровані у так званій «лнр»

480 з 1440 підприємств АПК перереєстровані у так званій «лнр». Про цей йшла мова начальника Луганської обласної військової адміністрації Артема Лисогора із керівниками релокованих агроформувань Луганщини, повідомляє пресслужба Луганської ОВА.

«Незважаючи, на те, що лише 14 населених пунктів області деокуповані, довкола тривають бої, вісім фермерів, землі яких звільнені, зареєструвались у Державному аграрному реєстрі та подали заявки на отримання державної підтримки. Дякую вам, за те, що вже сьогодні кожний з вас має чіткий план відновлення своїх підприємств», – звернувся до учасників зустрічі Артем Лисогор.

Він зауважив, що сільськогосподарські угіддя Луганської області зазнали як прямих фізичних пошкоджень, так і значного мінного забруднення. Тож першочергово обговорили питання мінно-пошукових робіт. Зокрема, залучення до їх проведення коштів міжнародної технічної допомоги.

«Міжнародні фонди готові інвестувати у розмінування Луганщини, але тільки після деокупації. Проте, ми маємо бути готові вже сьогодні. Тому напрацювали формат, який дозволить нашим партнерам резервувати кошти для регіону, – це укладання Меморандумів про співпрацю», – повідомив очільник області.

Зі свого боку, аграрії висловили готовність допомагати ДСНС у проведенні розмінування. Зокрема, ТОВ СП «Нібулон» створило відповідну службу та сертифікувало фахівців, дехто придбав шукачі мін.

Але насамперед просили сприяти у вирішенні питань погашення наявних кредитів, сплати лізингу за знищену ворогом техніку та компенсації, завданої агресором матеріальної шкоди.

«Питання компенсацій вже розглядається на державному рівні і, думаю, буде вирішене позитивно. Оскільки усе зерно, яке зберігалось на елеваторах, обліковане, як і техніка, яку захопили окупанти», – зазначив Артем Лисогор.

Для прискорення розв’язання проблем агробізнесу фермери й самі готові створити «Фонд розвитку Луганщини» або галузеву кредитну спілку, щоб на зворотній основі допомагати одне одному.

Вам також має сподобатись...