Півтора роки роботи Луганської облдержадміністрації під керуванням Сергія Гайдая пройшли, як то кажуть, «на очах» у журналістів та громадськості. Тож публічний звіт очільника області за 2020 рік не став нудною сухою промовою: Сергій Володимирович обмежився тезовим вступом і більшість часу приділив відповіді на поставлені питання. Що цікавило журналістську спільноту – далі

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

Спроби Сергія Гайдая підняти область з того стану, до якого Луганщина дійшла не лише за часи російсько-
української війни, але й за всі роки незалежності України, вже почали приносити реальні результати. Серед здобутків головним можна назвати зміну ставлення до регіону. Думаю, ніхто не стане сперечатися, що і Президент, і представники Уряду приділяють нашій області особливу увагу. І навіть попри коронакризу та дві масштабні пожежі, що принесли величезні втрати, вона почала рух у бік розвитку.

Безпрецедентна сума у 3,6 млрд грн була витрачена у 2020 році на відновлення доріг області. Нарешті ми всі дочекалися введення в експлуатацію ПС 500 «Кремінська» та приєднання Луганщини до Єдиної енергетичної системи України. У 2020-му вперше після початку війни відновлено залізничний рух Попасна-Київ.

За Національним проєктом Президента України «Велике будівництво» нове життя отримали не лише кілометри луганських доріг, але й дитсадки, школи, стадіони, обласний ліцей-інтернат «Кадетський корпус ім. героїв Молодої гвардії», обласна спортивна база «Олімп». Луганщина, до речі, стала однією з кращих серед усіх регіонів за реалізацією та якістю виконання робіт: із 21 об’єкта повністю відновлено 20. Ще один є перехідним, але й він завершиться вже до кінця весни.

Медицина Луганщини не лише стовідсотково реорганізувалася, але й комп’ютеризувалася. На озброєнні лікарів з’явилося багато нового сучасного медичного обладнання – комп’ютерні томографи, апарати ультразвукової диагностики, рентген-апарати, комплекти для телемедичних консультацій і, звичайно ж, так необхідні в умовах поширення коронавірусної інфекції апарати ШВЛ, системи подачі кисню до койко-ліжок, кисневі концентратори, а також сучасні реанімобілі для екстреної меддопомоги та службові автомобілі для медпрацівників сільської місцевості.

Успішно в області впроваджується освітня реформа і норми інклюзії, якими опікується перша леді України Олена Зеленська. Зміни відбуваються в освітніх закладах усіх рівнів, створюються рівні умови для всіх дітей. Навіть в умовах карантину розвивається культурний і спортивний напрями.

Луганська область за даними соціально-економічного моніторингу піднялася на 5 сходинок в загальному переліку областей нашої держави, це при тому, що має майже найменший серед всіх регіонів (другий знизу) розмір бюджету – трохи більше 600 млн грн.

Про те, що зроблено, нагадую вам я, як автор цього тексту. А ось Сергій Володимирович вирішив не хизуватися здобутками, а зосередив увагу на планах. Вони, до речі, дуже амбітні.

Серед основних – відновити у 2021 році майже всі магістральні дороги Луганщини; підписати нарешті угоди щодо будівництва найсучаснішої обласної клінічної лікарні, яка наразі являє собою окремі відділення, розкидані по різних містах.

– Вартість цього проєкту – 168 млн євро. Зараз домовляємося про отримання державних гарантій під його реалізацію, – розповів Сергій Володимирович.

Ще в планах – з’єднати сучасним тролейбусним сполученням два найбільших на вільній території Луганщини міста – Лисичанськ та Сєвєродонецьк, хоча десятки років такий проєкт взагалі вважали фантастичним.

– Наразі вже триває обстеження ділянки, по якій проходитимуть маршрути, і найближчим часом ми вже будемо замовляти технічні умови. Я сподіваюсь, до літа ми зможемо оголосити тендер, – зазначив Сергій Гайдай.

Також наразі опрацьовується питання електрифікації залізничного сполучення, що дозволить, наприклад, їздити до Києва на поїзді № 20 на чотири години швидше. Триває пошук недорогих кредитних коштів на будівництво нового сучасного сміттєзвалища поблизу Лисичанська та пунктів сортування сміття по всій області. Розглядаються варіанти підвищення престижу сільських лікарів задля вирішення питання їх нестачі в амбулаторіях.

– Займаємося всім, окрім будівництва воєнно-морської бази, – пожартував Сергій Гайдай.

А якщо без жартів, то цьогоріч після тривалої підготовчої роботи почнеться ремонт доріг, що утворюють так званий Старобільський трикутник.

– Більше року ми про це говорили, але роботи розпочнуться лише в 2021 році. Треба розуміти, що, наприклад, від підписання меморандуму до реалізації проєкту необхідно подолати значний шлях. На цей проєкт ми отримаємо 150 мільйонів кредитних коштів, – зауважив Сергій Гайдай. – Хочу акцентувати, що цього року доріг на Луганщині буде зроблено більше, ніж торік.

Про якість доріг, що відбудовуються за часів нинішнього керманича області, говорять не лише самі дороги та автовласники. Президент України Володимир Зеленський, оцінюючи відновлені дороги Луганщини, зазначив: «Коли Сергій Гайдай каже про ремонт доріг, то це не просто асфальт. Наступні відремонтовані дороги області, як зазначив Сергій Володимирович, будуть такими ж якісними.

Він також повідомив, що будівництво аеропорту в області найближчим часом не планується, скоріш за все це відбудеться на території Донецької області, але дуже близько до кордонів Луганщини. Із Сєвєродонецька до запланованої новобудови можна буде дістатися за півтори години.

– Але аеропорт потрібен. Бо це ще один крок до підвищення інвестиційної привабливості Луганщини. Упевнений, що тоді нашим міжнародним партнерам буде легше приймати рішення щодо надання допомоги – дістатися до Луганщини стане простіше, – підкреслив очільник області.

Разом з тим, у 2021 році має завершитися розробка проєктно-кошторисної документації та відбутися тендер на будівництво військового містечка на базі аеропорту в Сєвєродонецьку. Реалізація проєкту відкриє величезні можливості – активний розвиток дрібного бізнесу, нові робочі місця, а також додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджету міста.

Очільник області також відзначив, що найближчим часом буде оголошено тендер на завершення ремонту одного з двох будинків у Рубіжному, які передбачалися під заселення внутрішньо переміщених осіб – судова тяганина по ньому завершена, Луганська облдержадміністрація виграла суд.

Відповів Сергій Гайдай і на незручні питання, як то – його відношення до критики, зокрема з трибуни Верховної Ради з вуст одного з народних депутатів:

– До критики в цілому я відношусь дуже позитивно. Є такий вислів: «Критикуючи – пропонуй», тож, може, люди бачать якусь проблему, яку я не бачу. А, можливо, й бачу, і знаю шлях до її вирішення, але люди не цікавляться. Та якщо це про шістьох народних депутатів команди «цукрового керманича», тут люди поливають брудом мене особисто і ще декількох осіб, що не пішли їм назустріч, коли ті пропонували продати вибори, здати їм якісь території.

Наостанок очільник області додав, що коли його «критикують люди, що потискають руки сепаратистам – вороги Луганщини», то це означає, що він усе робить правильно.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх