В умовах невеликих доходів та значних сум за спожиті комунальні послуги нашим пенсіонерам доводиться нелегко. До складних реалій життя літніх людей додалися ще й особливі умови карантину через поширення коронавірусної інфекції. Держава, розуміючи стан речей, в межах можливого надає підтримку цій вразливі категорії населення у вигляді, наприклад, субсидій, а також поступово збільшує розмір пенсійних виплат

 

Луганщина.ua

 

В опалювальний сезон вага витрат на комунальні послуги в бюджеті будь-якої родини значно зростає. Не у кожного пенсіонера вистачає пенсії на сплату за ЖКП. У таких випадках держава підтримує малозабезпечені верстви населення шляхом надання субсидій на комунальні платежі. А в період карантинних заходів субсидію ще збільшили.

– Розрахунок житлових субсидій на період карантину (до 30 квітня – прим. ред.) відбувається з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування комунальними послугами, – розповіла Елеонора Поліщук, директор Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації. – Без збільшення житлові субсидії будуть надаватися вже після завершення карантину.

Разом з тим, враховуючи карантинні вимоги, всім, хто отримував субсидії в попередньому опалювальному періоді, на цей сезон їх продовжили автоматично, звичайно, якщо  в отримувачів субсидії ,не змінилися обставини, що беруться до уваги при призначенні субсидії.

Також цього року декілька разів збільшуватиметься пенсія – найчастіше єдине джерело доходів пенсіонерів.

– У 2021 році пенсії декілька разів збільшуватимуться. Перерахунки двічі відбудуться у зв’язку зі змінами розміру прожиткового мінімуму – станом на 1 липня та на 1 грудня. Окрім того, вже проведена індексація пенсій з 1 лютого. Ми провели перерахунок пенсій військовозобов’язаним громадянам – ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а також льотному складу. У квітні відбуватиметься перерахунок пенсій працюючим громадянам з урахуванням двох років страхового стажу. Для громадян, що досягли 65-річного віку, збільшиться мінімальна пенсія. Також ми будемо переглядати доплати по досягненню громадянами 75-річного віку, – зазначила Ольга Шарунова, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Враховуючи, що розмір мінімальної та максимальної пенсій залежить від прожиткового мінімуму (максимальна пенсія – це 10 виплат мінімального розміру), зараз пенсіонери отримують мінімум 1769 грн, і максимум – 17690 грн. З 1 липня поточного року мінімальна пенсія складатиме 1854 грн, відповідно максимальна – 18540 грн. І з 1 грудня 2021 року мінімальна пенсія зросте до  1934 грн, а максимальна – до 19340 грн.

Також держава передбачила додаткові компенсаційні виплати для пенсіонерів, що досягли 65-річного віку.

– Якщо жінка має 30 років стажу і вік 65+, вона отримує сьогодні не менше ніж 2100 грн, а до кінця року цей показник буде дорівнювати 2400 грн. Подібне передбачено і для чоловіків. Вони так само повинні досягти 65-річного віку, але мати не менше 35 років страхового стажу, – констатувала Ольга Шарунова.

За її словами, законодавством наразі також передбачено, що з 1 липня органи Пенсійного фонду України будуть здійснювати перерахунки доплат для громадян, що досягли 75-річного віку і мають стаж 30 років – для жінок та 35 – для чоловіків. Для цієї категорії пенсіонерів доплата складатиме 400 грн, якщо їхня пенсія не перевищує 10340 грн.

– Також щомісяця ми здійснюємо перерахунок пенсій за досягнення 80-річного віку, – додала Ольга Шарунова. – Доплати до пенсій громадянам, що досягли 80 років, та мають стаж та пенсію відповідно до вищезгаданих умов, дорівнюють 500 грн.

У лютому Пенсійний фонд вже здійснив індексацію пенсій. Цьогорічний індекс перерахунку пенсій становив 1,11.

– Але хочу зазначити, що цей індекс застосовується не до поточної суми пенсії, а до заробітної плати, що врахована у формулі розрахунку вашої пенсії. Тож не очікуйте підвищення пенсії на всі 11%, бо це лише коефіцієнт в загальній формулі. Підвищення самої виплатної суми пенсії буде трохи менше, – підкреслила Ольга Шарунова.

Як повідомила очільниця головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, карантинні заходи та дефіцит Пенсійного фонду не впливають на строки фінансування пенсій, воно здійснюється суворо – день у день.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх