Лисичанськ, мабуть, – найскладніше місто Луганської області. Але з усіх його проблем протягом кількох років найболючішою була відсутність нормального водопостачання. Новини про те, що Лисичанськ тижнями сидить без води, гриміли по центральним каналам, а містяни стукалися зі своєю бідою у всі владні кабінети. І ось вже кілька місяців вода в оселі жителів Лисичанська поставляється регулярно. Це, без сумніву, найважливіша подія, якою запам’ятається їм 2020 рік. Хоча, із введенням ВЦА, життя у місті почало налагоджуватися загалом

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

– Введення ВЦА в Сєвєродонецьку та Лисичанську відбулося виключно з економічних мотивів, – пояснював у серпні голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай. – Лисичанськ рік був без води. Міськрада не могла зібратись. В місті були величезні проблеми, які не вирішувалися взагалі.

Простіше кажучи, місцеві політичні еліти спекулювали на водному питанні. А поки та чи інша сторона заробляла собі бали, містяни були в заручниках. Тому, із призначенням головою ВЦА Олександра Заїки, першою чергою йому була поставлена задача навести лад із водопостачанням. Він почав зі зміни директора водоканалу, і разом вони реалізували поетапний план, який наразі дозволив налагодити регулярне постачання води у Лисичанську, Привіллі та Новодружеську.

 

 

Звичайно, пориви на водогонах трапляються. Їх бригади ЛКСП «Лисичанськводоканал» намагаються оперативно усувати. Зношена водопровідна система – проблема багатьох українських міст. Для її вирішення потрібен час та великі грошові вливання, і це – задача на майбутнє.

Ну а ВЦА тим часом не залишає без уваги інші сфери міського життя. Менш ніж за місяць на посаді Олександр Заїка повернув на дороги Лисичанська зупинений ще навесні електротранспорт. Тролейбусів, звичайно, недостатньо для 90-тисячного міста. Але це вже відповідальність попередників, які довели тролейбусне управління до зубожіння. Через стан контактної мережі зараз взагалі не йде мова про те, щоб купити нові тролейбуси. Тому, за словами Олександра Заїки, розглядається варіант поповнити парк машинами «з пробігом». Поки ж для комфортного очікування громадського транспорту на зупинках з’явилися сім нових павільйонів.

Про пішоходів теж потурбувалися. Восени в місті провели капітальний ремонт освітлення на дев’яти вулицях, і зараз завершують ще на чотирьох: Свободи, Спартака, Мєндєлєєва та Польовій, яка веде до обласної дитячої лікарні. Тож тепер жителям цих вулиць не страшно ходити темною порою доби.

До речі, для підвищення безпеки містян, окрім освітлення вулиць, військово-цивільна адміністрація наразі організовує ще один проєкт – встановлення системи відеоспостереження.

– Це акцент, на якому ми постійно наполягаємо, – констатує глава області Сергій Гайдай. – Тому що ми можемо збудувати в наших містах і Париж, і Мілан, але вандали руйнують все. Відеокамери на 70% збільшують вірогідність розкриття злочинів у перші декілька годин.

 

 

Серед знакових кроків військово-цивільної адміністрації можна назвати поповнення комунального автопарку новою спецтехнікою. Наразі придбано два колісні трактори «Білорус-82.1», які будуть залучені до виконання робіт із благоустрою прибудинкових територій, дорожню комбіновану машину на базі самоскида МАЗ зі змінним устаткуванням (з піскорозкидальним, поливомийним обладнанням та поворотним відвалом), а також вкрай необхідну для Лисичанська з його засміченими колекторами комбіновану машину з мулососним і каналопромивочним обладнанням.

Днями нову спецтехніку, без піару та перерізання червоних стрічок, виставляли на центральній площі Лисичанська, щоб кожен містянин міг побачити, куди влада витрачає кошти громади.

І з останніх новин – центральну площу міста цього року прикрашає нова 12-метрова святкова ялинка. Кошти на ілюмінацію, прикраси та сам символ Нового року виділили з міського бюджету. Попередня ялинка відтепер прикрашатиме площу в південній частині міста.

Підводячи підсумки, впевнено можна стверджувати, що за попередні чотири роки в Лисичанську не було зроблено стільки, скільки зроблено всього за 4 місяці дії військово-цивільної адміністрації. Якщо тенденція збережеться, невдовзі Лисичанськ знову стане містом, у якому хочеться жити.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх