Військово-цивільна адміністрація була створена в Сєвєродонецьку чотири місяці тому. Час, що минув, став для її керівництва справжнім випробуванням на міцність. У жовтні до купи успадкованих від попередньої влади проблем додалась жахлива пожежа. Подолання її наслідків ще більше розширило зону відповідальності голови ВЦА, і тепер увага містян прикута до кожного кроку Олександра Стрюка. Говорити про те, впорався він чи ні, мабуть, ще зарано. Але зміни у місті вже помітні, і кінець року – гарний привід їх назвати

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

Події, що точилися у міськраді Сєвєродонецька останні п’ять років, відомі усій країні. Адже ніде більше депутати не відправляли мера у відставку шість разів! Поки політичні клани ділили між собою владу та бюджет, місто у розвитку зупинилося. Це, за словами голови облдержадміністрації Сергія Гайдая, і стало причиною введення ВЦА:

– То депутати не могли зібратись, то потім когось відкликали. Поки реалізовували власні політичні амбіції, вони геть забули, що треба хоча б провести тендер на харчування дітей у школах!

Однією з причин введення ВЦА очільник Луганщини неодноразово називав і нульову співпрацю місцевої влади з обласною. Вирівнювати ситуацію довелося вже новоствореній військово-цивільній адміністрації.

– Ми тісно співпрацюємо з облдержадміністрацією, – зазначає Олександр Стрюк. – За час з мого призначення місто отримало більше 30 млн грн субвенцій, які були направлені на освіту, медицину та інші капітальні видатки. Особливо значні кошти ми отримали на оновлення матеріально-технічної бази шкіл, чого не робилося до цього дуже довгий час.

Ще в травні була виділена державна субвенція за програмою «Нова українська школа», але її неможливо було реалізувати без співфінансування з місцевого бюджету. Справа зрушила саме після введення ВЦА: для класів НУШ придбано меблі, засоби навчання, обладнання та інвентар.

10 млн грн державної субвенції допоміг залучити в місто народний депутат Олексій Кузнєцов. На ці кошти збудовано футбольні поля зі штучним покриттям на базі сєвєродонецьких шкіл №10, №16 та 19 (Борівська школа).

Крім того, впродовж своєї роботи військово-цивільна адміністрація встигла реалізувати проєкт з капремонту будівлі дитячого садка № 11 «Світлячок», відновила співфінансування проєктів для ОСББ та перебачила кошти на реалізацію проєктів громадського бюджету.

– Цього року перемогу отримали 15 громадських проєктів на загальну суму 5,5 млн грн. Серед значущих – встановлення сцени у селищі Сиротине, ремонт спортивної зали в Борівському НВК, придбання інтерактивного лазерного тиру, облаштування доріжок в Англійському мініпарку, сучасний комп’ютерний клас в СЗШ №6. Це дуже добрий досвід, який ми будемо продовжувати й надалі. Крім того, у наступному році продовжиться і співпраця з ОСББ, – зазначає голова ВЦА.

Серед інших значних досягнень – введення в експлуатацію заплавного мосту № 1. Роботи з реконструкції мосту на найкоротшому шляху між Сєвєродонецьком та Лисичанськом розпочалися ще кілька років тому. І лише військово-цивільній адміністрації вдалося довести справу до кінця. 8 грудня рух цим мостом було відкрито.

Багато біди принесли Сєвєродонецькій громаді масштабні пожежі, що зайнялися 30 вересня-1 жовтня. Спеціально створена комісія щодня розглядає справи погорільців. Постраждалі вже отримали майже 80 млн з державного бюджету та більше 2 млн – з бюджету міста за розпорядженнями керівника ВЦА.

 

 

Незважаючи на проблеми, накопичені містом раніше, ВЦА одночасно не забуває думати на перспективу. На фінішній прямій розробка Стратегії розвитку, формування бренду та маркетингової стратегії Сєвєродонецької ОТГ.

Продовжується реалізація проєкту «Створення житлових умов для ВПО за адресою: вул. Космонавтів, 18А» за сприяння «Українського фонду соціальних інвестицій». Там добігає кінця будівництво 19 квартир соціального призначення для переселенців. Житло має бути здане в експлуатацію вже навесні 2021 року.

– На цей час ми також подали з десяток проєктів на конкурс щодо фінансування з ДФРР. Найважливіші для нас – проєкти реконструкції басейнів «Садко» та КДЮСШ 4; побудова спортивного містечка на пр. Центральний навпроти ТРЦ «Джаз» і реконструкція водозливної греблі на р. Борова. Сподіваюся, наступного року ми почнемо там роботи, – каже Олександр Стрюк. – Не менш важливий для нас спільний із місцевим бізнесом проєкт з реконструкції скверу на пр. Центральному, де ведеться відновлення кафе «Мозаїка».

Мешканці Сєвєродонецької громади, незважаючи на окремі труднощі, позитивно сприймають кроки обласної влади щодо введення в місті військово-цивільної адміністрації. На рівні області теж відзначають позитивні моменти.

– Робота керівників ВЦА в Сєвєродонецьку та Лисичанську мене влаштовує, – каже голова ЛОДА Сергій Гайдай. – Я бачу швидкі кроки щодо вирішення нагальних проблем. Також ми проводили аналітичні дослідження думок людей щодо різних персоналій – колишніх мерів, нинішніх керівників ВЦА, інших прізвищ. І в Лисичанську, і в Сєвєродонецьку керівники військово-цивільних адміністрацій наразі на першому місті за рівнем довіри.

А раз довіряють, отже ВЦА на вірному шляху.

Фото: 06452.com.ua

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх