Очільник Луганської області Сергій Гайдай взяв участь у мітингу-реквіємі у памʼять жертв Голодомору 1932-1933 років, який відбувся у храмовому комплексі на честь Ікони Божої Матері «Прикликання загиблих».

«Голодомор – це жахлива трагедія в історії України. Наразі ми не знаємо навіть точну кількість загиблих, але це більше ніж втрати українців від Другої світової війни. Жорстокість та цинізм – справжній геноцид українського народу у виконанні злочинної радянської влади – ось що таке Голодомор. Мені 45 років, я дуже погано пам’ятаю розповіді бабусі про те, що тут відбувалось. Але я пам’ятаю її розповіді про те, на що йшли у багатодітних родинах, щоб врятувати дітей. Це жахливі речі. Їх ніколи неможна забувати, щоб не допустити знов», - звернувся Сергій Гайдай до учасників акції скорботи.

Він закликав усіх на знак вшанування пам’яті жертв тоталітарних репресій у суботу о 16-й годині приєднатись до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті!»: «Це не складно. Із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня. Цей вогонь – символ нашої скорботи та пам’яті», – наголосив голова облдержадміністрації.

Панахиду за жертвами страшної трагедії провів Єпископ Новопсковський Іринарх.

«У цей день ми згадуємо часи, в які людей знищували за незгоду з радянською ідеологією, знищували за віру. В них відбирали хліб насущний, за який ми молимось. Тож наш обов’язок молитись за людей, які померли у тяжких стражданнях. Закликаю й у своїх домашніх молитвах згадати їх усіх. Ми не знаємо їх імен, але Господь – знає кожного!», - зазначив він у зверненні до вірян.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх