Згідно з домовленостями, досягнутими на засіданні ТКГ у Мінську, 10 листопада українська сторона відкрила КПВВ «Щастя», а разом із ним – всі контрольні пункти в’їзду/виїзду, дія яких була призупинена через поширення коронавірусу. Початок роботи цього КПВВ, без перебільшення, – визначна подія, адже, на відміну від інших, це абсолютно новий коридор через лінію розмежування, суперечки щодо відкриття якого точилися впродовж усіх років війни. Коли домовленість була досягнута, пункт пропуску звели за кілька місяців. Він став першим КПВВ нового типу, за зразком якого тепер переобладнають усі інші КПВВ на Луганщині, Донеччині та Херсонщині

 

Луганщина.ua

 

Тривалий час єдиним у Луганськiй областi залишався КПВВ «Станиця Луганська». З 2016-го року запрацював ще й автомобiльний КПВВ «Золоте». Правда – в односторонньому порядку. Окупанти кiлька разiв зривали повноцiнне вiдкриття пункту пропуску через свої забаганки. З iншого боку, вони продовжували наполягати на вiдкриттi КПВВ у Щастi, яке для України було стратегiчно невигiдним.

Врештi-решт, у липнi 2020-го Тристороння контактна група домовилась про одночасне вiдкриття пунктiв пропуску i в Щастi, i в Золотому до 10 листопада. I вперше у Золотому «закипiла» робота з облаштування КПВВ iз iншої сторони лiнiї розмежування, а Україна взялася «з нуля» будувати коридор у Щастi.

В межах розбудови iнфраструктури КПВВ «Щастя» провели ремонт мосту через рiчку Сiверський Донець та вiдновили дорожнє покриття дiлянки автотраси Н-21. Для здiйснення паспортного контролю облаштували 24 робочих мiсця фахiвцiв мiграцiйної служби: передбачається, що пропускна спроможнiсть КПВВ «Щастя» становитиме 15 тисяч осiб та 3-5 тис. транспортних засобiв на день. Тобто фактично, облаштування пункту пропуску дає можливiсть пересуватися на автомобiлi, але поки що (до окремого розпорядження командування ООС) вiн буде виключно пiшохiдним. Буде забезпечено автобусне перевезення людей вiд «сiрої зони» до пункту пропуску.

 

 

Власне, у цьому планi бiльш-менш пiдготовлену iнфраструктуру мають й iншi КПВВ, але щастинський вирiзняє наявнiсть «сервiсного хабу» – так по-сучасному в Мiнiстерствi з питань реiнтеграцiї охрестили комплекс споруд, в яких надаватимуться рiзноманiтнi послуги для людей, що перетинають лiнiю розмежування.

6 листопада, за кiлька днiв до офiцiйного вiдкриття КПВВ, побачити на власнi очi можливостi центру змогли Президент України Володимир Зеленський та представники дипломатичних мiсiй європейських країн.

Глава держави проїхав на автобусi автомобiльну частину КПВВ, а потiм вiдвiдав вiддiлення «Ощадбанку», пошту та ЦНАП, що об’єднанi в єдиний сервiсний простiр.

– Це, дiйсно, щастя – бути на вiдкриттi цього КПВВ. Його дуже швидко побудували завдяки пiдтримцi наших мiжнародних партнерiв. Все сучасне, прекраснi умови як для людей, якi будуть отримувати цi послуги, так i для людей, якi працюють тут. Для нас важливо, щоб усi побачили, яка велика робота зроблена, на якому все високому рiвнi. Щоб люди, якi приїжджають з тимчасово окупованих територiй, бачили, яка Україна: сучасна, асфальтована, мирна й безпечна, – зауважив Володимир Зеленський.

Окрiм вже зазначених сервiсiв, у Центрi працюватиме аптека, магазин та кiмната матерi та дитини. ЦНАП на мiсцi надаватиме 88 адмiнiстративних послуг. Клiєнтам «Нової пошти» буде доступна послуга експрес-доставки, вони зможуть вiдправляти та отримувати посилки вагою до 30 кг. Крiм того, у вiддiленнi надаватимуться фiнансовi послуги: оплата комунальних платежiв, зняття готiвки з карти, грошовi перекази тощо.

Отримувачi соцiальної допомоги та пенсiонери зможуть скористатися можливостями «Ощадбанку». У фiнустановi наголосили, що вони повнiстю готовi до обслуговування клiєнтiв: сформовано необхiдний резерв готiвки з огляду на можливий пiдвищений попит. Банкомати працюють цiлодобово, а вiддiлення банку – у понедiлок-п’ятницю з 7:30 до 15:30 та субота-недiлю з 8:00 до 13:00.

Це перший, але не останнiй сервiсний центр на КПВВ: наступного року такi хаби будуть на всiх пунктах пропуску, заявляють у Мiнiстерствi з питань реiнтеграцiї.

– Завдяки всiм нашим партнерам ми змогли завершити цей проєкт всього за два мiсяцi. Я щиро вдячний всiм, хто нам в цьому допомiг i, сподiваюсь, допомагатиме й надалi. I, звiсно ж, Луганськiй ОДА i головi Сергiю Гайдаю, завдяки якому було вирiшено низку органiзацiйно-правових питань, що взагалi дало можливiсть реалiзувати цей амбiтний проєкт у такi короткi строки. Окремо хочу висловити слова вдячностi мешканцям Щастя за гостиннiсть та готовнiсть пiдтримувати землякiв, – сказав вiцепрем'єр, мiнiстр з питань реiнтеграцiї тимчасово окупованих територiй Олексiй Резнiков.

Вiн додав, що наразi триває робота над Стратегiєю економiчного розвитку Донецької та Луганської областей, пiдконтрольних уряду територiй. Сама стратегiя буде внесена на розгляд Верховної Ради вже навеснi разом iз усiма супутнiми актами, якi забезпечать її реалiзацiю. Стратегiя концентруватиметься передусiм на потребах людей та територiальних громад, в яких вони живуть. Вона включатиме розвиток областей трьома шляхами: шляхом створення умов залучення внутрiшнiх та зовнiшнiх iнвестицiй, фiнансування розвитку за кошти державного бюджету та фiнансування за гроші мiжнародних донорiв та органiзацiй.

Отже, чекатимемо весни. Ну а що стосується КПВВ, то найближчим часом заплановане вiдкриття сервiсного хабу в Новотроїцькому, а також буде модернiзовано хаб на Чонгарi, на адмiнiстративнiй межi з тимчасово окупованим Кримом.

 

ВІДКРИЛИСЯ, АЛЕ НЕ ЗОВСІМ

За рішенням командувача Об’єднаних сил 10 листопада, як і було обіцяно, Україна відновила роботу всіх КПВВ на лінії розмежування. З 8 до 9 години ранку КПВВ «Щастя» встигло перетнути 8 осіб. Втім, всі вони повернулися назад через відмову пропускати їх представниками незаконних збройних формувань. Напередодні представниця ОРЛО в ТКГ зазначила, що одночасне відкриття пунктів пропуску не відбудеться через те, що Україна, нібито, «змінила переговорну позицію»: відмовилася робити КПВВ у Щасті автомобільним та не узгодила графік роботи пунктів.

Як далі будуть розвиватися події – покаже час. Поки що Прикордонна служба України наголошує, що від 10 листопада КПВВ на лінії розмежування працюватимуть щоденно з 8 до 16 години. Під час в’їзду на підконтрольну уряду України територію проводитиметься температурний скринінг громадян. Обов’язковою умовою також є перебування в захисній масці (респіраторі) та дотримання соціальної дистанції з урахуванням нанесеної розмітки.

Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома» або обсервації.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх