Один з проявів патріотизму – це споживання товарів, вироблених у власному регіоні. Це – реальна підтримка товаровиробників, від обсягів реалізації яких напряму залежить наповнення місцевого бюджету, а відповідно – і спроможність регіону створювати більш комфортні умови для життя людей. Саме її взято до основи цьогорічного проєкту «Підтримка місцевих товаровиробників. Вироблено на Луганщині. Луганщина моя»

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

Ідея впровадження проєкту, як розповіли в Департаменті міжнародної технічної допомоги інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації, виникла взимку 2020 року. Надихнув проєкт «Купуй Галицьке. Вироблено на Львівщині», який триває вже три роки. На Львівщині до подібної акції наразі вже залучено 160 магазинів. Унаслідок чого товарообіг місцевої продукції у середньому виріс на 9%. Окремі товаровиробники збільшили продаж аж на 40%.

– Ознайомившись з досвідом Львівщини, фахівці Департаменту разом із представниками громадської організації «Кремінська бізнес-асоціація» почали обдумувати концепцію проєкту, що стане прийнятною та доступною саме для Луганщини. Вирішили об’єднати ідею популяризації продукції місцевих виробників та створення позитивного іміджу бренду Луганської області, – розповіла Валентина Колесник, заступник директора Департаменту.

Початку проєкту передувало спеціальне дослідження, яке й з’ясувало, що у торговельних мережах області представлено вкрай мало місцевих виробників. Та й населення також доволі мало обізнане про діяльність місцевих підприємців.

Виправляти ситуацію вирішили невідкладно.

У семи громадах Луганської області – Сєвєродонецькій, Попаснянській, Щастинській, Рубіжанській, Кремінській, Троїцькій та Білокуракинській – наразі проєкт «Підтримка місцевих товаровиробників. Вироблено на Луганщині. Луганщина моя» вже впроваджується. Реалізує його ГО «Кремінська бізнес-асоціація» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах національного проєкту «Децентралізація» та Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Партнерами проєкту виступили Департамент міжнародної технічної допомоги та органи місцевої влади цільових громад.

Побачити проєкт в дії може кожен – стелажі з продукцією виробників Луганщини в торговельних центрах марковані яскравими наліпками. Паралельно проводиться інформаційна кампанія щодо реалізації проєкту серед місцевого населення.

– Також наразі формуємо каталог «Комерційні пропозиції виробників Луганщини», який будемо поширювати серед магазинів, торговельних мереж та під час участі у виставкових заходах. В планах – створити два промоційні відеоролики про виробників продовольчих та непродовольчих товарів, які брали участь у проєкті, – зазначила Валентина Колесник.

У Сєвєродонецьку вже долучено більше 30 магазинів, у Попасній – 9, у Щасті – 17, у Троїцькому – 7, у Рубіжному – 5, у Лисичанську – 2, у Білокуракиному – 3.

Крім того, проєкт підтримала мережа супермаркетів «Семья» у Рубіжному, Кремінній, Сєвєродонецьку, Щасті, Попасній та в смт Троїцьке. За словами фахівців Департаменту, це єдина місцева мережа супермаркетів у Луганській області, на поличках якої налічується найбільша кількість товарів, які вироблені на Луганщині, у порівнянні з іншими супермаркетами.

Поки діє проєкт, на полицях магазинів області можна знайти товари, які виробляють саме товаровиробники Луганщини. Серед них: випічка, хлібобулочні вироби, молочна продукція, м’ясні вироби, сири, овочі та фрукти, соняшникове насіння, крупи, соняшникова олія, безалкогольні напої, шкарпетки, побутова хімія, товари hand-made тощо.

Тож звертайте увагу на яскраві жовті стопери та підтримуйте виробників Луганщини!

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх