Місцеві вибори відбулися, а значить, попереду – важкий шлях з відбудови нашого регіону. На цьому шляху буде багато викликів, бо до війни, яка точиться вже сьомий рік, додалася пандемія коронавірусу та руйнівні пожежі. Щоб за таких умов Луганщина не лише вистояла, але й могла розвиватися, обласній адміністрації знадобиться підтримка місцевої влади. Про це голова ЛОДА Сергій Гайдай сказав під час свого відеозвернення на Facebook

 

Ганна СИМОНОВА

 

ГОЛОВНЕ – НЕ ЗУПИНЯТИСЯ

В першу чергу очільник області висловив надію, що на Луганщину прийде мир, і такі ж вибори зможуть вільно пройти на території всієї області. Поки ж обласна адміністрація вибудовує відносини з тими представниками місцевої влади, які отримали кредит довіри виборців 25 жовтня.

– Ми вже провели певну нараду з головами ОТГ, які стали переможцями на цих перегонах. Хтось вже працював, хтось ще тільки заступає на нову каденцію. Але ми починаємо планувати з ними співпрацю, тому що розвиток Луганської області – це робота не тільки обласної ВЦА, не тільки окремо мерів та голів ОТГ, а це, все ж таки, злагоджена спільна робота. І тільки разом ми зможемо відновити Луганщину, – наголосив Сергій Гайдай.

Привітавши переможців, голова обласної адміністрації нагадав, що днями виповнився рік з дня його призначення на цю посаду. За словами губернатора, він вважає, що встиг зробити багато за цей строк, але це лише невеличкий крок у порівнянні з тим списком проблем, які ще доведеться розв'язати.

– Проте, ми рухаємось далi. I в середу до нас вже приїдуть представники австрiйської компанiї. Вони подивляться мiсце майбутнього будiвництва обласної лiкарнi. Це те, про що ми пiдписали меморандум у Вiднi. Сподiваюсь, що за зимовий перiод буде розроблено проєктно-кошторисну документацiю, i ми отримаємо переможця тендера. Тендер буде проводитись європейськими представниками. Це їхні грошi i їхній вибiр. Менi би дуже хотiлося, щоби будiвництво обласної лiкарнi наступного року вже розпочалося, – розповiв Сергiй Гайдай про плани на майбутнє.

А ось про плани щодо вiдновлення дорiг керiвник областi вже звiтував неодноразово. Тепер вiн лише наголосив, що наступного року буде завершений ремонт усiх основних магiстральних шляхiв, а далi вже настане черга районних та комунальних дорiг.

– Але вже буде легше. Я впевнений, що як тiльки iнфраструктура почне оживати, як тiльки дороги будуть вiдбудованi, то до нас прийдуть iнвестори. Крiм того, бiльше ми отримаємо грошей у бюджет, бо нашi перевiзники будуть їздити розмитнюватись не в Харкiвськiй областi, а тут, на Луганщинi, – пояснив голова ЛОДА.

Так само наступного року має стартувати модернiзацiя Попаснянського водоканалу, а ще – продовжити роботу урядова група з будiвництва залiзничної колiї Рубiжне – Старобiльськ. Стосовно останнього пункту Сергiй Гайдай зауважив, що це не буде швидко, бо лише саме будiвництво, орiєнтовно, займе близько двох рокiв.

– Головне зараз – не зупинити почате, – резюмував Сергiй Гайдай.

 

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – «КОРОНА»

З позитивного тону на бiльш рiзкий очiльник областi перейшов, заговоривши про поточний порялок денний. В першу чергу – про загрозу поширення коронавiрусу, що зростає.

– Так, продовжуємо наповнювати нашi лiкарнi обладнанням, кисневими концентраторами, ШВЛами. Отримали транш вiд МОЗ, щоб облаштувати лiкарнi киснем. Але все ж таки люди дуже сильно розслабились, ми вже почали втрачати медикiв. I давайте подумаємо, що буде далi. Так, у нас будуть лiкарнi з обладнанням, так, у нас буде кисень, так, у нас будуть захиснi костюми. Але в нас не буде лiкарiв. Це дуже сумно, – наголосив вiн.

За словами Сергiя Гайдая, прийняте рiшення, яке посилює вiдповiдальнiсть власникiв бiзнесу за невиконання протиепiдемiчних заходiв. Якщо комiсiя зафiксує друге порушення карантинних обмежень на ринках, у кафе, магазинах чи ресторанах, якi вже отримали перше попередження, їх будуть закривати на тиждень.

– Вам дали можливiсть спокiйно працювати i дотримуватися обмежень: просто носити маски, контролювати, щоб вiдвiдувачi були в масках, поставити септик. Все, це не важко, – звернувся вiн до пiдприємцiв. – Якщо ви не хочете цього робити, то ви не хочете працювати. I це чiтка моя позицiя. Буде перше попередження. Бо всяке буває. Але не буде другого i третього попередження. Купити маски i антисептики – не проблема сьогоднi. Але в нас немає запасних лiкарiв.

Крiм того, за словами Сергiя Гайдая, на предмет виконання обмежень будуть перевiряти i громадський транспорт.

– Будуть зупиняти, будуть заходити перевiряти, щоб пасажири були в масках, – повiдомив вiн. Що стосується безпосередньо населення, яке не вдягає маски у громадських мiсцях, то важелiв впливу на це обласна влада не має. Для цього, пояснив очiльник областi, потрiбна вiдповiдна постанова уряду, яка чiтко встановить вiдповiдальнiсть українцiв за неносiння засобiв iндивiдуального захисту.

 

КПВВ ОБОВ’ЯЗКОВО ВIДКРИЮТЬ

Ще одна нагальна тема, яка хвилює жителiв областi – вiдкриття КПВВ у Щастi та Золотому. Згiдно з рiшенням Тристоронньої контактної групи, воно повинно вiдбутися 10 листопада. Днями Луганшину вiдвiдали головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак та Голова Державної прикордонної служби України Сергiй Дейнеко, якi перевiрили готовнiсть КПВВ «Щастя» до вiдкриття. Вони оглянули територiю майбутнього КПВВ та провели робочу нараду за участю представникiв штабу ООС, ДСНС, ГУНП у Луганськiй областi.

Руслан Хомчак вiдзначив належний рiвень комфортностi сервiсної зони та мiсць вiдпочинку для громадян маломобiльних груп та жiнок з дiтьми, об’єктiв iнфраструктури майбутнього КПВВ, а також подякував Сергiю Гайдаю за оперативнiсть проведення будiвельних робiт.

Зі свого боку Сергiй Гайдай звернув увагу головнокомандувача ЗСУ на проблему облаштування територiї, прилеглої до так званого «вiртуального нуля», – це смуга по 300 м в обидва боки вiд умовної лiнiї розмежування. Наразi на цiй дiлянцi дороги не можливо провести ремонтнi роботи, адже, за домовленостями, тут не можуть знаходитись анi українськi вiйськовi, анi представники незаконних вiйськових формувань ОРДЛО.

Наразi ж iнфраструктура обох КПВВ готова для проїзду вантажного транспорту, але автомобiльним буде лише КПВВ «Золоте».

До цього часу пропуск людей з/на непiдконтрольну територiю Луганщини здiйснювався лише на КПВВ «Станиця Луганська», але i вiн зараз тимчасово не працює через поширення COVID-19. Тож, чи пропускатимуть людей на нових КПВВ?

– Так, ми плануємо своєчасно вiдкривати i КПВВ у Щастi, i КПВВ у Золотому. Але справа в тому, що є ковiд. I недаремно ми закрили Станицю Луганську, тому що дуже багато до нас заходить людей з позитивними тестами. Тому, можливо, ми їх вiдкриємо, покажемо, що це працюючi обєкти, i закриємо, поки не буде хоча б пониження вiльних койко-мiсць у лiкарнях до 50%, – пояснив Сергiй Гайдай.

Iнакше, за його словами, область не подолає вiрусну навалу. Вiн навiв як приклад Чехiю, де люди пiсля першої хвилi розслабилися, i тепер фiксуються рекорднi показники захворюваностi, через що в країнi введено жорсткий карантин. Такої участi для Луганщини губернатор хотiв би уникнути.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх