Вiйськово-цивiльна адмiнiстрацiя Лисичанська планомiрно рухається пунктами обраної для мiста стратегiї розвитку. Поступово все, на чому пiсля свого призначення наголошував керiвник ВЦА Олександр Заїка, втiлюється у життя. Але, звичайно, не лише силами мiського бюджету: обiцяна очiльником Луганщини Сергiєм Гайдаєм допомога стає в пригоді

 

Евелiна БОГДАНОВА

 

I наразi йтиметься навiть не про водопостачання – першочерговi кроки дещо збавили темпи кричущої водної проблеми лисичан, i вже деякий час вода подається в оселi жителiв Лисичанська, Новодружеська та Привiлля цiлодобово. За виключенням, звичайно, поточних аварiйних ситуацiй.

Але не водою єдиною.

Ще в перший мiсяць на посадi керiвника ВЦА м. Лисичанська Олександр Заїка визначив одним з важливих питання безпеки. Серед заходiв, якi б знизили рiвень злочинностi в мiстi, окрiм встановлення камер вiдеоспостереження, Олександр Заїка запропонував покращити ситуацiю з освiтленням вулиць в Лисичанську, «щоб людям було не страшно ходити мiстом вечорами».

Програму освiтлення вулиць мiста пiдтримав глава Луганщини Сергiй Гайдай, i мiсяць тому у власному зверненнi в прямому ефiрi в соцмережi «Фейсбук» вiдзначив:

– Ми отримували дуже багато нарiкань з приводу освiтлення вулиць Лисичанська. Вже є перелiк вулиць, де буде встановлене сучасне LED-освiтлення. Тож почекайте, дайте нам трохи часу, – зазначив Сергiй Гайдай.

Чекати лисичанам довго не довелося, i вже на початку листопада на семи з названих очiльником областi вулицях було облаштовано нове сучасне економне освiтлення.

– Нещодавно завершено капiтальний ремонт вуличного освiтлення на вулицях 9 травня, Машинобудiвникiв, Фiлонова, Кiльцевiй в районi заводу ГТВ, Героїв Сталiнграда в районi скляного заводу, в кварталi 50 рокiв Перемоги та частково по вул. Сосюри, – вiдзначив Вiталiй Деменковець, директор КП «Лисичанськсвiтло». – Заказником робiт виступив Департамент ЖКГ Луганської облдержадмiнiстрацiї. Кошти на нове освiтлення видiлили з бюджету областi. Мiсто на цi роботи не витратило жодної копiйки. Пiсля завершення пiдрядниками робiт, новi опори з LED-освiтленням облдержадмiнiстрацiя передала на баланс нашого комунального пiдприємства.

За iнформацiєю Департаменту будiвництва, енергозбереження, архiтектури та мiстобудування Луганської облдержадмiнiстрацiї, на освiтлення цих семи вулиць витратили 9,7 млн грн. Наразi на цих вулицях встановленi новi опори та енергозбережні свiтильники. На вулицях стало свiтлiше, а їх освiтлення для мiста – дешевше.

– Встановлення нового сучасного освiтлення економить витрати на електрику, бо якщо ранiше ми встановлювали натрiєвi свiтильники потужнiстю 250 Вт, то зараз встановлено сучаснi економнi свiтильники – 100 або 50 Ватт. Але свiтловiддача їхня мiнiмум у два рази бiльша, – розповiв Вiталiй Деменковець. – I до того ж строк служби у них бiльший.

Наступним кроком планується встановити нове освiтлення ще на чотирьох вулицях. Наразi тривають тендернi процедури, i роботи планується виконати ще цього року.

На нове освiтлення наразi чекають
вул. Свободи, Спартака, Менделєєва та вулиця Польова, яка веде до Луганської обласної дитячої клiнiчної лiкарнi.

До речi, навколо ЛОДКБ також буде встановлено нове сучасне освiтлення за кошти обласного бюджету. Як повiдомили в Департаментi будiвництва, енергозбереження, архiтектури та мiстобудування Луганської облдержадмiнiстрацiї, на це буде витрачено ще приблизно 5,7 млн грн.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх