Пожежi, якi виникли на територiї Луганської областi впродовж 30 вересня та 1 жовтня, вже приборканi, але їхні руйнiвнi наслiдки нагадуватимуть про себе ще довго. Наразi обласна влада працює над виконанням негайних, короткострокових завдань, основна з яких – вiдшкодування збиткiв погорiльцям. Про те, як лiквiдуються наслiдки пожеж, Сергiй Гайдай днями доповiв через вiдеозвернення у фейсбуцi, принагiдно «зачепивши» коронавiрусну тему, яка так само не втрачає актуальностi для нашого регiону

 

Ганна СИМОНОВА

 

ПО СЛIДАХ ПОЖЕЖ

Отже, вранцi 9 жовтня обласне управлiння ДСНС вiдзвiтувало про те, що пожежi, якi забрали життя 11 людей та випалили бiльше 22 тисяч га територiї Луганщини, вдалося лiквiдувати.

Два днi потому жителi Сєвєродонецька влаштували урочистi проводи вогнеборцям з шести областей, якi допомагали пожежникам та лiсникам Луганської областi приборкувати стихiю. Живим коридором вишикувались люди вздовж руху колони зведених сил ДСНС, даруючи рятувальникам квiти. На добру згадку про врятовану Луганщину командам ДСНС також подарували символiку мiста Сєвєродонецьк та пожежнi рукави.

На той момент в Станично-Луганському районi ще продовжувалось гасiння осередкiв пожежi, яка виникла пiзнiше, i через можливу загрозу поновлення загорянь, в областi залишалися спецiалiзованi лiтак та гелiкоптер ДСНС, а також черговi команди пожежникiв – на потенцiйно небезпечних дiлянках. Але вже можна було говорити, що надзвичайна ситуацiя минула.

Задача найближчого часу – пiдрахувати, яких збиткiв вона нанесла. За словами Сергiя Гайдая, вже на 100% вiдомо, скiльки постраждало вiд вогню житлових будинкiв. Вiдповiдний пакет документiв направлений до Кабiнету Мiнiстрiв України, i вже на найближчому засiданнi буде прийнята урядова постанова про видiлення коштiв на компенсацiю збиткiв постраждалим. Виплати почнуться одразу ж пiсля надходження коштiв на рахунки.

– Ми облiкували усi будинки, це майже 500 житлових та понад 1800 господарчих споруд, – наголосив очiльник областi.

У недiлю вiн особисто об’їхав населенi пункти, що постраждали вiд пожеж найбiльше, зустрiвся з мiсцевими жителями та разом iз офiцерами цивiльно-вiйськового спiвробiтництва передав чергову партiю гуманiтарної допомоги мешканцям Муратового.

– Iнодi виникають такi прохання вiд людей, якi ми можемо задовольнити швидко. Навiть такi маленькi речi, як тимчасово зламаний ксерокс у Муратовому. Ми обов’язково привеземо новий, щоб люди могли робити собi безкоштовно копiї, – розповiв подробицi поїздок Сергiй Гайдай.

Погорiльцi продовжують розбирати завали, а найбiльша їхня потреба сьогоднi – будматерiали, щоб встигнути привести до ладу пошкодженi будинки до настання холоду та дощiв. За словами голови ЛОДА, благодiйникiв iз числа пiдприємцiв та мiжнародних органiзацiй нацiлюють на допомогу саме такого плану, тому що того ж одягу для постраждалих передано вже у достатнiй кiлькостi.

Серед iнших iнiцiатив обласної влади – спрямувати пересувну консультацiйну полiклiнiку обласної лiкарнi на роботу в населених пунктах, якi постраждали вiд пожежi. Працювати за вiдповiдним графiком «Потяг здоров’я» починає вже цього тижня.

 

 

ВIРУС АТАКУЄ

Тим часом епiдемiя коронавiрусу не лише не вщухає, а набирає обертiв. I теж, на жаль, забирає життя. За вихiднi 10-11 жовтня маємо +239 нових iнфiкованих. Всього станом на 12 жовтня на Луганщинi зафiксовано 1852 випадки коронавiрусної хвороби, 23 людини померли вiд спричинених нею ускладнень.

З 12 жовтня у 12 районах – Бiловодському, Бiлокуракинському, Кремiнському, Маркiвському, Мiловському, Новоайдарському, Новопсковському, Попаснянському, Сватiвському, Станично-Луганському, Старобiльському, Троїцькому – та 3 мiстах Луганщини – Лисичанську, Рубiжному та Сєвєродонецьку – уведено «помаранчевий» рiвень небезпеки. За словами Сергiя Гайдая, це означає, що в областi посилюються карантиннi обмеження.

– Кафе, бари, ресторани будуть працювати, але до 22 години. Клуби та дискотеки будемо закривати на певний час. Будемо говорити з перевiзниками, щоб всi дотримувались масочного режиму. Крiм того, протягом двох дiб будемо попереджати про можливе тимчасове закриття КПВВ, тому що я вам статистику скажу: 8 людей заходить з окупованої територiї, i 7 з них – позитивнi, – розповiв голова ЛОДА.

Губернатор додав, що область має недоторканий запас засобiв iндивiдуального захисту, який почали збирати ще на початку року, i тому лiкарнi не матимуть їх дефiциту. Проблема iснує iз забезпеченням деяких закладiв охорони здоров’я киснем. Але i вона вирiшується. Сєвєродонецький «Азот» термiново поновлює лiцензiю на виробництво медичного кисню, i вже скоро лiкарнi областi оперативно отримуватимуть його за спрощеною процедурою, яку дозволяє 215-та постанова Кабмiну.

Додамо, що на цей час в Луганськiй областi визначено п’ять закладiв другої хвилi на 90 iнфекцiйних лiжок, якi прийматимуть хворих на COVID-19. Це, зокрема, Новоайдарська багатопрофiльна лiкарня, Новопсковське РТМО, Сватiвська багатопрофiльна лiкарня, Станично-Луганське РТМО та Луганська обласна дитяча клiнiчна лiкарня. Завантаженiсть iнфекцiйних лiжок лiкарень «першої хвилi»становить 73%.

Для органiзацiї боротьби з COVID-19 за кошти обласного та мiсцевих бюджетiв придбано обладнання на суму 9,2 млн грн. Благодiйники передали медзакладам Луганщини 50 кисневих концентраторiв та 20 апаратiв штучної вентиляцiї легень.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх