Одним з об’єктів, що потрапив до президентської програми «Велике будівництво» та відновлюється за кошти Державного фонду регіонального розвитку й обласного бюджету є новопсковський стадіон «Будівельник». Його ремонт стартував наприкінці літа, про що ми повідомляли в одному з попередніх номерів газети. А як справи там зараз? Чи просувається ремонт і коли він завершиться?

 

Гарій ВЛАСЮК

 

До останнго тижня на не по-жовтневому зеленому газоні «Будівельника» ще точилися запеклі футбольні баталії між ФК «Новопсков» і гостями з інших куточків області – матчі відбувалися в межах чергового чемпіонату Луганщини. Але це виключення було зроблено лише для представників «гри номер один». Натомість весь інший час стадіон перебуває у веденні ремонтників.

Загальна вартість проєкту реконструкції становить 7,92 млн грн. 90% від цієї суми надає ДФРР, а 10% – обласний бюджет. Гроші надходять поетапно, тож від цього залежать темпи виконання ремонтних робіт. І як би новопсковським любителям спорту не хотілося їх пришвидшити, все йде чітко за календарем.

Вже утеплено обидві будівлі – адміністративну та гостьову ложу під дахом, причому утеплення виконано за технологією монтажу вентильованих металевих пластин (у такий же спосіб у Новопскові утеплюється і будівля лікувального корпусу ТМО). Паралельно в адміністративному приміщенні стадіону, де розташовуються службові кабінети, тренерська і суддівська кімнати, роздягальні та інше, налагоджуються системи електро- та водопостачання, опалення, встановлюється обладнання для душових і туалетів. Також незабаром буде встановлено нові вікна та двері, й у підсумку споруда кардинально зміниться.

Водночас відбуваються роботи надворі. Після демонтажу старих залізобетонних трибун, підрядники спочатку зробили міцний фундамент для нових металевих конструкцій, що триматимуть трибуни, та навіси над ними, а тепер встановлюють й самі трибуни, розраховані на 500 посадочних місць.

Вже викладено плиткою всі тротуари, хоча раніше затверджений графік передбачав мощення тротуарів лише у другій половині жовтня. Також повністю вкрито товстим шаром асфальтобетонної суміші та утрамбовано бігові доріжки і підходи до поля. Оновлені доріжки вже випробували легкоатлети-аматори. За їхніми словами, доріжки – якісні, комфортні для бігу. Ну, а стосовно більш сучасного синтетичного покриття…

– Забагатіємо – зробимо доріжки з поліуретановим покриттям, – обіцяє начальник відділу ЖКГ Новопсковської селищної ради Микола Старцев.

За можливості підрядники враховують додаткові побажання новопсковських кураторів проєкту. Наприклад, на їхнє прохання було покладено плитку під трибунами, хоча це не передбачалося раніше. Те саме стосується заміни освітлення на більш сучасні та ефективні світильники і встановлення нових флагштоків. Можливо, на стадіоні нарешті з’явиться табло. Біля поля планується встановити пластикові сидіння для запасних гравців, ймовірніше за все – переносні, бо так зручніше. Також на вільній площині, можливо, з’являться столи для пінг-понгу, але це питання поки перебуває на стадії обговорення (є й інші пропозиції).

Замовники говорять про те, що планування стадіону дозволяє надалі збільшувати кількість глядацьких місць – за потреби й можливості. А пластикові стільці, що знаходились на стадіоні раніше, частково буде передано до сільських стадіонів, частково – встановлено біля футбольного майданчика зі штучним покриттям, що з’явився торік неподалік від Новопсковського ОЗО. Отож, певний зиск від ремонту «Будівельника» матимуть й інші населені пункти громади.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх