30 серпня ЦВК остаточно прийняла рішення, що вибори у восьми громадах Луганщини, зокрема й у Лисичанську та Сєвєродонецьку, не відбудуться. Тож військово-цивільні адміністрації в цих містах працюватимуть довше, ніж до 25 жовтня. Як працюватимуть – дивимося на прикладі Лисичанська

 

Луганщина.ua

 

ВОДА КАМІНЬ ТОЧИТЬ

Звичайно, підбивати підсумки роботи ВЦА в місті за місяць з дня утворення зарано, але подивитися, чи є зміни, варто.

Очолив ВЦА в Лисичанську Олександр Заїка, діючий військовий. З першого дня на посаді він озвучив, що серед пріоритетів його роботи – розв'язання проблем водопостачання та водовідведення в місті. Очільник області Сергій Гайдай також наголосив, що не залишить Лисичанськ без уваги – область буде допомагати.

Наразі вода подається лисичанам за погодинним графіком. Часто води немає і в ці проміжки часу через пориви на водогонах. Для безперебійного водопостачання, розповів голова ВЦА журналістам, вже є конкретний план дій і навіть знайдені кошти на його реалізацію.

– Робота КП «Лисичанськводоканал» досі повністю саботувалася, – констатує Олександр Заїка. – Тепер саботаж припиниться.

Першочерговим завданням – зробити водопостачання цілодобовим. Для цього за допомоги області буде замінено частину зношених труб. Також буде придбано спеціалізовану техніку – мулососну каналопромивочну машину, яка допоможе розв'язати проблему каналізаційних засмічень.

– Самі з нашим бюджетом ми не впораємося з усіма питаннями. Наразі нам виділяють кошти: 50 та 23 мільйона гривень. Ці кошти підуть конкретно на комунікації. Придбання спецтехніки профінансує область, – зазначає Олександр Заїка.

Разом з реалізацією антикризового плану, за словами очільника ВЦА міста, в КП «Лисичанськ-
водоканал» обов’язково буде проведено аудит.

– Водоканал дійсно вели до банкрутства, це очевидно. Але чи свідомо – зараз я поки сказати не можу, – зауважує голова ВЦА.

 

ДОРОГУ ПОДУЖАЄ ТОЙ, ХТО ЙДЕ

Є й інші зрушення. «Подарунком» ВЦА лисичанам до Дня Незалежності України стало відновлення руху електротранспорту.

Тролейбуси прибрала з маршрутів колишня влада. За офіційною версією – через карантин. Але містяни так не вважають. На їхню думку, електротранспорт зупинився через борги комунального підприємства за спожиту електроенергію. За останні десятиліття два з трьох маршрутів скасували, останній – обрізали наполовину. Доля мідних тролей, які зняли з недіючих ліній, невідома.

Парк електротранспорту в КП «Лисичанське тролейбусне управління» майже знищено – якщо колись вулицями міста курсували майже 40 тролейбусів, то цілих їх зараз залишилося лише три і ще один в стані, коли його ще можна відновити.

У будь-якому разі, ці три тролейбуси з 24 серпня курсують за маршрутами, чим містяни задоволені. Хоча для 90-тисячного міста тролейбусів дуже мало, особливо враховуючи встановлені карантинні обмеження. Це також турбує очільника військово-цивільної адміністрації Лисичанська. Замінити парк тролейбусів на нові через стан тролей не вдасться, проте оновити його на тролейбуси з пробігом, але в доброму стані, за словами Олександра Заїки, можливо.

В місті незабаром почнеться й ремонт доріг. У Лисичанську вони чи не найгірші. А в зимовий період, особливо на підйомах до міста, – ще й вкрай небезпечні.

– В питанні відновлення доріг нам теж дуже допоможе область – 15 кілометрів дороги до Золотого йдуть через Лисичанськ. Вони будуть відновлені у найкоротший термін. Приблизно у двадцятих числах вересня почнеться ремонт. Ще 4 кілометри автодоріг у місті будуть відремонтовані за кошти обласного бюджету. Ринкова площа, залізничний вокзал у нас будуть з новим асфальтом, – констатує очільник ВЦА Лисичанська. – Також плануємо придбати дві одиниці снігоприбиральної техніки.

Також найближчим часом, за словами Олександра Заїки, за допомогою обласної влади на 8 вулицях Лисичанська буде встановлено нове LED-освітлення. Проєкт вже реалізовується. Для безпеки в місті встановлять смарт-камери відеоспостереження.

 

РОЗРУХА НЕ В КЛОЗЕТАХ, А В ГОЛОВАХ

Наведемо ще один приклад змін у Лисичанську. Лисичани знають, в який смітник перетворилася відома в народі Ісаєва балка. Тут знаходиться справжня Братська могила 205 воїнів – захисників Лисичанська, полеглих у боях за місто у 1941-1943 роках.

Проблему занедбаного пам’ятника на Братській могилі та несанкціонованого сміттєзвалища навколо нього підняли небайдужі містяни в соцмережах. Місцеве комунальне підприємство «ЛКАТП-032806» відреагувало майже миттєво – територію очистили. Волонтери зі свого боку також долучилися до наведення ладу. Цікаво, що серед волонтерів був і глава ВЦА Лисичанська Олександр Заїка.

Хто-небудь міг собі уявити колишнього мера міста та депутатів міськради за прибиранням сміття? Навряд чи. Але все ж таки лисичанам має бути соромно, що ними ж привезене в Ісаєву балку будівельне та побутове сміття прибирає людина з Донеччини, яка отримала військовий наказ і прибула «витягати місто з прірви».

 

СТАВКА НА ПОЛІТИЧНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Отже, в Лисичанську завершилися політичні чвари й мало-помалу починаються зміни. Перші підсумки роботи ВЦА в Лисичанську планують зробити за три місяці, адже до цього часу Олександр Заїка не мав навіть заступників – їхні кандидатури майже місяць погоджувалися командуванням Об’єднаних Сил. Лисичан збентежило, що на ці посади подавалися люди, які пов’язані з колишньою владою. Втім, це було їхеє законне право.

– Я пообіцяв у міськраді, що «шашкою махати» не буду, – нагадав Олександр Заїка. – Але заступниками в мене будуть люди, які прийдуть зі сторони, не замішані в політиці, незалежні.

 

За матеріалами «Зміст» та «ІРТА»

 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх