Марківщина, Біловодщина, Щастя та Кремінна – така географія робочих поїздок голови облдержаміністрації минулого тижня. У двох останніх Сергій Гайдай супроводжував високопосадовців з Кабінету Міністрів. Зараз Луганщина активно розбудовується, тож показати гостям було що. Втім, планів на наступний рік у обласної влади ще більше. Куди буде спрямована увага та які проблеми доведеться вирішувати – саме про це йшла мова на зустрічах голови ОДА з жителями сільських районів

 

Ганна СИМОНОВА

 

МАРКIВЩИНУ – ПОЧУТО

Бондарiвська гiмназiя в Маркiвському районi – один з об’єктiв державної програми Президента «Велике будiвництво». Вже 1 вересня тутешнi вихованцi повиннi сiсти за парти у модернiзованому навчальному закладi. А чи готова гiмназiя до цього – саме й перевiрив очiльник областi.

Наразі в обох корпусах вже встановлено рекуператори, замiнено дах, зовнiшнi дверi, зроблено зовнiшнє утеплення стiн та фундаменту, збудовано ганки iз пандусами. Отже, будiвля гiмназiї, яка востаннє капiтально ремонтувалася 30 рокiв тому, до нового навчального року матиме зовсiм iнший вигляд.

Наступнi зупинки губернатора – так званi точки економiчного зростання Маркiвщини. Мова йде, перш за все, про ТОВ «Маркiвський сирзавод». З його керiвництвом Сергiй Гайдай мав продуктивну розмову. Зокрема, дiзнався, що наразi пiдприємство власним коштом запускає цех сушiння молочних продуктiв, що дозволить мiнiмiзувати вiдходи виробництва, знизити собiвартiсть продукцiї та створити новi робочi мiсця. Сьогоднi на заводi переробляють 60 тонн молока на добу, а обсяг реалiзованої продукцiї за 2019 рiк склав бiльше 40 млн грн.

Iнший перспективний для розвитку об’єкт – оздоровчо-спортивний заклад «Лiсова галявина», розташований неподалiк водоймища в урочищi серед дубового лiсу. На його територiї розташований двоповерховий корпус, є футбольний, волейбольний та баскетбольний майданчики, фiзкультурно-гiмнастичний комплекс, вiдеозал тощо. Тут також видобувають власну лiкувально-столову воду.

Сергiй Гайдай доручив керiвництву району розробити бiзнес-план iз урахуванням унiкальностi закладу та передбачити, зокрема, створення поля зi штучним покриттям, конференц-зали, котельнi та модернiзацiю лiкувального корпусу. Зi свого боку – пообiцяв шукати iнвестора для створення тут багатофункцiонального оздоровчого комплексу.

Поточнi проблеми району розглядалися вже на зустрiчi з громадою. Занепокоєнiсть у маркiвчан, зокрема, викликає майбутнє районної лiкарнi – мовляв, за консультацiєю до вузьких спецiалiстiв доведеться їздити аж до Старобiльська. Окремо зупинились на вiдсутностi гiнекологiчного вiддiлення та власного апарату МРТ.

З придбанням томографу Сергiй Гайдай обiцяв допомогти, а фаховi консультацiї лiкарiв мiсцевi жителi зможуть отримати у мобiльних виїзних консультативних полiклiнiках обласної лiкарнi. Це питання вже опрацьовується.

Голова Маркiвської ОТГ Iгор Дзюба наголосив на необхiдностi створити у Маркiвцi центр громадської безпеки. Голова облдержадмiнiстрацiї пообiцяв пiдтримати створення центру з обласного бюджету. Вiн також вiдзначив, що вже пiдписав розпорядження на придбання для громади потужного смiттєвозу.

Як завжди, дискусiю викликало питання ремонту мiсцевих дорiг.

– Наступного року в областi буде зроблено багато дорiг завдяки коштам Свiтового банку. Пiдхiд прагматичний: стратегiчнi об’єкти будуємо за грошi iнвесторiв, а кошти облавтодору направляємо на iншi дiлянки. Ми зробимо «Старобiльський трикутник» та почнемо ремонтнi роботи у вашому районi. Дороги до опорних шкiл будемо ремонтувати за кошти обласного бюджету, – пояснив свою стратегiю Сергiй Гайдай.

Вiн також зазначив, що за останнi три роки Маркiвський район жодного разу не отримував коштiв на соцiально-економiчний розвиток з державного бюджету, за розподiл яких по об’єктах вiдповiдають народнi депутати. Тому порадив мiсцевим жителям дбати про майбутнє своїх дiтей та завжди робити вiдповiдальний вибiр.

 

Марківчан турбують майбутні незручності, повязані з укрупненням районів

 

I ЗНОВУ ПРО КIННI ЗАВОДИ

Iз вiдвiдування об’єктiв «Великого будiвництва» розпочалася поїздка Сергiя Гайдая в Бiловодський район. Деякi з цих об’єктiв ще не завершенi. Так, триває ремонт приймального вiддiлення та створюється вiддiлення екстреної медичної допомоги, яке планують вiдкрити вже у листопадi поточного року. Однак вже зробленого було достатньо, щоби губернатор високо оцiнив роботи i вiдзначив, що «це дiйсно європейський рiвень». Наступного року модернiзацiя закладу, який претендує на звання кращого в областi, продовжиться: керiвник ЛОДА пообiцяв допомогти районнiй лiкарнi з реконструкцiєю iнфекцiйного вiддiлення.

Ремонт у бiловодському дитсадку № 3 «Джерельце» завершили ще на початку року, i тодi ж заклад вiдкрив свої дверi для малечi. Але й тут є що удосконалювати. Зокрема, заклад має плани побудувати модульну котельню, i з реалiзацiєю цього коштовного проєкту Сергiй Гайдай також пообiцяв допомогти.

А вже найближчим часом в межах «Великого будiвництва» розпочнеться ремонт дороги державного значення Н-26 «Чугуїв–Мiлове», яка проходить через Бiловодськ. Оглянувши її, губернатор наголосив, що наступного року всi подiбнi транспортнi артерiї Луганщини будуть вiдремонтованi завдяки безпрецедентним обсягам iнвестицiй, якi складуть орiєнтовно 8 млрд грн.

Звичайно, пiд час зустрiчi з громадськiстю району знову постало питання сталої роботи кiнних заводiв. Їх на Бiловодщинi розташовано аж три – Деркульський, Лимарiвський i Новоолександрiвський. Останнiй пiд час поїздки Сергiй Гайдай вiдвiдав особисто.

– Президент доручив менi розiбратись у ситуацiї з кiнними заводами на Луганщинi. У тому, що вiдбувається з незаконною обробкою земель, що належать пiдприємствам, у манiпуляцiях iз врожаєм та причинами заборгованостi з заробiтної плати. Володимир Зеленський особисто контролює ситуацiю, адже заводи перебувають у державнiй власностi, – звернувся Сергiй Гайдай до керiвництва району та працiвникiв Новоолександрiвського заводу.

Вiн заслухав аргументи двох директорiв пiдприємства, вiдстороненого за зловживання – Юрiя Топчiя, та призначену виконувачку обов’язкiв – Ганну Павловську.

Як вiдомо, за офiцiйною iнформацiєю обласної прокуратури, ще в травнi 2020 року за заявами працiвникiв фiлiй державного пiдприємства розпочато кримiнальнi провадження стосовно колишнiх посадових осiб ДП «Конярство України» за фактом привласнення та розтрати державних коштiв шляхом пiдписання фiктивних угод з приватним пiдприємством на виконання сiльськогосподарських робiт та послуг. Крiм того, розслiдується факт незаконного заволодiння майном державного пiдприємства та крадiжки зерна в особливо великому розмiрi.

За даними слiдства, чинне керiвництво чотирьох фiлiй держпiдприємства уклало договори з ТОВ-спiльником з метою розкрадання державного майна. Вони передбачали виконання польових робiт на земельних площах, пiсля чого агрофiрма мала забрати зiбраний врожай сiльськогосподарських культур.

Вже у Бiловодську, маючи розмову з керiвництвом району, очiльник Луганщини зазначив: щоб навести лад в обробцi земель ДП «Конярство України» та земель вищих навчальних закладiв, перш за все, необхiдно провести їхню iнвентаризацiю:

– Тому я звернувся до Держгеокадастру , щоб вони призначили нам незаангажовану людину.

Те, що конфлiкт вийшов у публiчну площину, додав Сергiй Гайдай, пiде тiльки на користь справi.

 

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт вперше на Луганщині

 

ВIД «ОЛIМПУ» – ДО ЛIНIЇ ФРОНТУ

Серед об’єктiв «Великого будiвництва» на Луганщинi – фiзкультурний центр «Олiмп» у Кремiннiй. Вже кiлька рокiв тут активно ведуться будiвельнi й вiдновлювальнi роботи, завдяки яким заклад перетворюється на тренувальну базу для професiйних спортсменiв зi всiєї областi. Це актуально з огляду на те, що бiльша частина подiбних комплексiв залишилася на окупованiй територiї.

– Це – чи не єдина в Українi тренувальна база, яка вiдповiдає вимогам спорту вищих спортивних досягнень. Якщо б ми її не зберегли у 2014, то втратили б i всiх кращих спортсменiв, – пояснив начальник профiльного управлiння ОДА Антон Волохов пiд час вiзиту на «Олiмп» Мiнiстра молодi та спорту України Вадима Гутцайта.

Очiльник Луганщини Сергiй Гайдай ознайомив гостя з основними об’єктами «Олiмпу»: стадiоном, басейном, залою важкої атлетики, а також мiсцем, вiдведеним пiд будiвництво критого манежу для зимових тренувань легкоатлетiв та борцiв. Вiн додав, що разом зi спортсменами школи вищої спортивної майстерностi тут тренуються вихованцi чотирьох обласних спортивних закладiв та 20 ДЮСШ, тож обласна влада вкладає значнi кошти у розвиток спортивної бази.

Крiм комфортабельних будинкiв для спортсменiв на територiї комплексу, окремо будується житло для тренерiв та видатних спортсменiв, якi здебiльшого є вимушеними переселенцями.

А про перспективи розвитку «бази олiмпiйського резерву» говорили вже на будiвництвi зали спортивної гiмнастики, яка безпосередньо включена до перелiку об’єктiв «Великого будiвництва».

Наступний гiсть з Кабiнету Мiнiстрiв – радник вiцепрем’єра Олександр Марiнов. Разом iз Сергiєм Гайдаєм вони визначили дорожню карту та покроковий план розбудови КПВВ у Щастi та Золотому. Зокрема, оглянули майданчик для зведення КПВВ у Щастi. Нагадаємо, що за рiшенням ТКГ у Мiнську, цi контрольнi пункти мають вiдкритися у листопадi.

КПВВ у Золотому, яке збудували у 2016 роцi, готове до пропуску людей, але вже потребує модернiзацiї. Як зазначив Сергiй Гайдай, необхiдно розширити дорогу та побудувати комплекс споруд для пропуску та сервiсного обслуговування громадян.

На обох КПВВ планують створити сервiснi центри для обслуговування громадян з непiдконтрольних територiй.

 

КПВВ у Золотому потребує модернізації, в Щасті – ще не побудований

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх