Ще декілька днів – і Луганщина остаточно завершить збирання озимих. Вже зрозуміло, що, попри негоду та карантин, область буде з врожаєм. Деталі ходу збиральної кампанії – в інтерв’ю з Любов’ю Безкоровайною, заступником директора Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

– Що наразі відбувається на полях Луганщини?

– На полях триває збирання ранніх зернових, зібрано біля 80% всього врожаю, окремі сільгоспвиробники вже перейшли до збирання ярих зернових культур.

 

– Що можете сказати про структуру посівів?

– Загальна площа під посівами сільських господарств цьогоріч більша за минулорічну на 15,8 тис. га і складає 848,9 тис. га. Причому 78,2% засіяли сільгосппідприємства, решту – домашні господарства.

Зернові і зернобобові культури в структурі посівних площ були розміщені на площі 400,3 тис. га, технічні культури – на 409,5 тис. га, картопля – на 11,1 тис. га, овочі – на 6,3 тис. га.

 

– Чому саме такі пропорції?

– Структура посівів формується ринком. Наразі домінують соняшник, пшениця та кукурудза. До речі, внаслідок різких перепадів температур та градобою на площі у 15 тис. га в Станично-Луганському, Новоайдарському та Старобільському районах озимі зернові загинули. Через що аграрії недоотримали доходу на 226,6 млн грн, а знищений посів пересівали соняшником. Як наслідок, збільшилася питома вага посівних площ технічних культур, структура посівів стала неоптимальною. Але маємо, що маємо, це сталося вже в травні, й іншого варіанту просто не було.

 

– Скільки аграрії витратили на весняну польову кампанію?

– Цьогоріч на проведення весняно-польових робіт в області витрачено 4,1 млрд грн (95% – власні кошти сільгосппідприємств). На 1 га ріллі прийшлося 4922 грн витрат. Це на 210 грн більше, ніж минулого року. Виросли ціна на міндобрива. До того ж через теплу зиму та довготривалу весну довелося збільшити витрати на захист полів від гризунів.

 

– Зараз вже можна казати, які райони Луганщини серед лідерів за врожайністю?

– Найвищі показники врожайності озимої пшениці в Новоайдарському – 44,6 ц/га, Марківському – 43,5 ц/га, Кремінському – 40,2
ц/га та Білокуракинському – 39,6 ц/га районах.

Серед лідерів за врожайністю озимого ячменю – Марківський – 49,6 ц/га, Новоайдарський – 44,7 ц/га та Білокуракинський – 38,5 ц/га райони.

Найбільша врожайність жита в Новоайдарському (27,6 ц/га) та Новопсковському (36,4
ц/га) районах.

Як бачите, в цілому лідирує у нас Новоайдарський район.

 

– Цьогоріч Луганщина потерпала від пожеж. Ця ситуація якось вплинула на врожай?

– Департамент знаходився у постійній комунікації з сільгоспвиробниками, ми всім доводили рекомендації щодо протипожежних заходів при збиранні, зберіганні, переробці. І аграрії, як ми бачили на полях, дослухалися наших порад.

Але все ж таки випадки пожеж були. Постраждало 27,3 га полів. Сталося 5 випадків загоряння у чотирьох районах – Марківському, Сватівському, Білокуракинському та Троїцькому.

 

– Можете вже дати якісь прогнози щодо врожаю Луганщини в цілому?

– Точної цифри поки що немає, але за попередніми розрахунками цьогорічний врожай на Луганщині буде більшим, ніж минулого року.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх