На замовлення Департаменту будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської обласної державної адміністрації та в межах президентської програми «Велике будівництво» в Новопскові розпочато капітальний ремонт стадіону «Будівельник», що після реконструкції має стати більш сучасним, зручним та комфортним для спортсменів і відвідувачів

 

Гарій ВЛАСЮК

 

Iсторiя стадiону розпочалась у 1985 роцi, тодi вiн був цiлком сучасним. Упродовж десятилiть тут проводились рiзноманiтнi змагання районного та обласного рiвня, культурнi заходи, концерти, а учнi Новопсковської школи, розташованої поруч, використовували «Будiвельник» у якостi головного спортмайданчика.

Але час бере своє… Згодом на «Будiвельнику» зникло освiтлення, було демонтовано металевi щогли та гучномовцi, вiдчутно погiршився стан бiгових дорiжок, капремонту вимагали трибуни, гостьова ложа пiд дахом, адмiнiстративна будiвля, де розташовано тренерськi, суддiвську кiмнати та роздягальнi.

Момент кардинальних перетворень настав у 2020 роцi, коли проєкт реконструкцiї стадiону потрапив до списку об’єктiв «Великого будiвництва». Загальна вартiсть робiт – 7,92 млн грн. 90 % вiд цiєї суми буде надано з Державного фонду регiонального розвитку, ще 10 % – з обласного бюджету. Крiм того, у Новопсковi цьогорiч планують ще ремонт опорного закладу освiти та лiкувального корпусу територiального медичного об’єднання. Але про це згодом.

 

 

Стартували ж зi стадiону, де спочатку довелося демонтувати залiзобетонну основу старих трибун, деякi металевi конструкцiї, застарiлу опорну стiнку та виконати iншi пiдготовчi роботи. Водночас приводили до ладу й територiю стадiону, корчували багатолiтнi дерева, корiння яких почало руйнувати бiгове покриття довкола футбольного поля. Роботи виконували працiвники КП «Новопсковжитло» – це пiдприємство оформило субпiдряд на демонтаж. А генеральним пiдрядником стало пiдприємство ТОВ «Схiдстройсiтi».

Позбувшись хламу та смiття, почали ремонтувати адмiнiстративну будiвлю. Зараз вiдбувається утеплення фасаду, яке виконується за новiтньою технологiєю монтажу вентильованих металевих пластин (ця технологiя вже поширена у мiстах). Паралельно пiдрядники працюють i в примiщеннi, де буде налагоджено системи електро- та водопостачання, опалення, працюватимуть душовi й туалети, у належному станi перебуватимуть всi iншi службовi кiмнати.

– Вiд адмiнiстративної будiвлi залишаться тiльки стiни, все iнше буде нове, – каже директор Новопсковської ДЮСШ Валерiй Лiтвiнов (стадiон  перебуває на балансi спортивної школи). – На стадiон теж очiкують кардинальнi змiни, ремонтники не торкатимуться хiба що газону, бо вiн у нас кращий в областi.

Пiсля адмiнспоруди буде вiдремонтовано примiщення гостьової ложi, яку так само облицюють металевими касетами. Також на павiльйонi буде замiнено дах, встановлено новi вiкна та дверi. Глядачi розмiщуватимуться на центральнiй (захiднiй) трибунi, на якiй буде змонтовано пiв тисячi зручних пластикових крiсел. Трибуну мають встановити на надiйний фундамент. Над нею височiтиме навiс, що має захищати вболiвальникiв вiд негоди та спеки.

За iнформацiєю начальника вiддiлу будiвництва, архiтектури, iнфраструктури та ЖКГ Новопсковської селищної ради Миколи Старцева, паралельно iз цим буде змонтовано глядацькi мiсця бiля нового штучного газону, який знаходиться неподалiк вiд школи та стадiону – там вже вiдбуваються футбольнi матчi та спортивнi зустрiчi. Також слiд сказати, що поруч iз синтетичним полем з часом мають з’явитися волейбольнi та баскетбольнi майданчики i тенiсний корт, але це питання, як кажуть, середньострокової перспективи. Разом зi стадiоном, новим унiверсальним спортивним майданчиком бiля школи, численними тренажерами (частину вже встановлено) все це становитиме єдиний фiзкультурно-спортивний комплекс, на якому можна проводити змагання високого рiвня. Та головне, що таким чином жителi громади отримають додатковi можливостi для органiзацiї свого дозвiлля i здорового способу життя.

Поки ж ремонтнi роботи на «Будiвельнику» лише розгортаються. Окрiм вже названих робiт, ремонтникам ще потрiбно покласти нове асфальтобiтумне покриття на бiговi дорiжки, налагодити освiтлення, по периметру встановити огорожу, причому огорожа буде рiзною: з одного боку – суцiльною, з iншого – прозорою. Iз схiдного боку треба облаштувати нову опорну стiнку, аби убезпечити стадiон вiд можливих зсувiв ґрунту, покласти плитку пiд трибуною та на пiдходах та iнше.

Хiд ремонтних робiт на «Будiвельнику» перебуває пiд постiйним контролем фахiвцiв Департаменту будiвництва облдержадмiнiстрацiї, його очiльниця Людмила Дiденко вже неодноразово вiдвiдувала Новопсков з цiєю метою.

Голова Луганської обласної державної адмiнiстрацiї Сергiй Гайдай поставив завдання: виконати ремонтнi роботи у максимально стислi термiни. Тож сподiваємось, що невдовзi новопсковський стадiон отримає «друге дихання», представши перед очима спортсменiв та вболiвальникiв якiсно оновленим.

 

Фото: Новопсковська райдержадміністрація

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх