Восени 2019 року Володимир Зеленський ініціював національну програму «Велике будівництво». Говорячи про неї, перш за все, мають на увазі ремонт доріг, який стартував у березні по всіх регіонах. Це цілком зрозуміло, адже кількість відновлених у 2020 році автошляхів безпрецедентна для України. В Луганській області на них витратять близько 3 млрд грн – більше, ніж будь-коли за часів незалежності. Втім, «Велике будівництво» – це не лише дороги, а ще й сотні відбудованих шкіл, дитсадочків, стадіонів та спортзалів. У цьому матеріалі ми детальніше розповімо, які саме соціальні об’єкти вибрані для участі у програмі на Луганщині

 

Ганна СИМОНОВА

 

Реалізуючи президентську програму, уряд планує досягти економічного зростання, підвищення інвестиційної привабливості регіонів та поліпшення рівня життя у громадах. Тож логічно, що фінансово вкладаються у «Велике будівництво» всі: від місцевих рад до Державного фонду регіонального розвитку.

Про визначення ж переліку об’єктів подбали обласні адміністрації. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов каже, що відбору передував детальний аналіз ситуації на місцях, а остаточний список сформувався, виходячи з двох критеріїв: можливості реалізувати проєкт у 2020 році та його соціального значення для людей.

Такий підхід дозволив винести в пріоритет ремонти об’єктів соціальної інфраструктури, які через проблеми з фінансуванням стояли недобудованими чи недоремонтованими. Наприклад, на Чернігівщині та Хмельниччині є школи, які почали зводити ще 30 років тому, і лише зараз держава знайшла кошти, щоб кількасот місцевих дітлахів мали змогу здобувати освіту в нових та сучасних навчальних закладах.

 

Відремонтований дитсадок у Біловодську

 

У списку, сформованому Луганською облдержадміністрацією, таких довгобудів немає. Проте саме програма «Велике будівництво» дозволила завершити капітальні ремонти дитячих садків №3 і №4 (кожний – на 140 місць) у Біловодську. Будівлі, яким вже майже по 50 років, увідповіднили до актуальних будівельних, санітарних, протипожежних норм та термомодернізували. Загальна кошторисна вартість робіт склала 14279,382 та 13342,022 тис. грн відповідно.

Подібні проблеми мали мешканці сіл Бутове та Піщане Чмирівської ОТГ. Будівля місцевого ДНЗ була введена в експлуатацію понад 30 років тому, і з того часу в ній жодного разу не проводився капітальний ремонт. Щоб створити належні умови для дітей та персоналу, у 2018-му тут почали капремонт коштом співфінансування з місцевого бюджету та ДФРР. У 2020-му, в межах програми «Велике будівництво», роботи добігають кінця: залишилось лише докупити нове обладнання. Загальна кошторисна вартість об’єкту складає 8337,923 тис. грн.

Реконструкція дитячого садочку села Лиман, що на Старобільщині, теж була запланована ще кілька років тому, але ремонт розпочався лише зі стартом програми «Велике будівництво». Зараз роботи виконані на 15%, закінчити їх планують восени. Більшу частину кошторисної вартості проєкту – 5004,644 тис. грн – має сплатити ДФРР, ще 556,065 тис. грн додає місцевий бюджет.

«Велике будівництво» відбувається й у двох сільських школах на Марківщині – у Бондарівці та Лісній поляні. За допомогою президентської програми тут планують завершити термомодернізацію навчальних закладів. Проєкт Бондарівської гімназії за кошторисом «тягне» на 12245,838 тис. грн, роботи тут виконані на 78%, і до початку нового навчального року їх мають закінчити. Ліснополянська школа термомодернізувалася на 62%, роботи продовжуватимуться до жовтня. Загальна кошторисна вартість проєкту складає 8396,971 тис. грн.

Також до програми увійшли чотири міські школи: Лисичанська ЗОШ №14 та Сєвєродонецькі ЗОШ №№5, 10 та 13. Тут так само планують завершити термомодернізацію. Загальна кошторисна вартість проєктів складає 25670,694, 18918,148, 8396,971 та 18869,838 тис. грн відповідно. Найближчі до мети Сєвєродонецька школа №5: тут вже виконано 67% робіт, та Лисичанська ЗОШ №14 – 57%. 10-та та 13-та школи готові на 27% та 32%. Закінчити роботи у цих чотирьох закладах освіти планують у жовтні-грудні 2020 року.

Після візиту Президента до Станиці Луганської у листопаді 2019 року, до проєктів «Великого будівництва» на Луганщині додалася спортивна зала Станично-Луганської ЗОШ №1. Побачивши, в яких умовах займаються спортом місцеві дітлахи, Володимир Зеленський особисто дав доручення губернатору Сергію Гайдаю відремонтувати приміщення. За словами голови ОДА, в обласної влади були плани реконструювати заодно і всю будівлю школи, але поки на це немає фінансової можливості. Спортивна ж зала гарантовано буде відновлена. За проєктом на неї витратять 4518,003 тис. грн, зараз триває тендерна процедура з визначення підрядника.

 

Відбудова стадіону військового ліцею у Кремінній

 

В одному з червневих номерів керівник Управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації Антон Волохов повідомив нашому журналісту, що в області також розпочалися роботи на спортивних об’єктах в межах «Великого будівництва».

Їх чотири. Зокрема, продовжується реконструкція КУ ЛОФЦ «Олімп» в Кремінній – єдиного місця підготовки спортсменів спорту вищих досягнень на підконтрольній території Луганщини. Завдяки президентській програмі тут з’явиться сучасна спеціалізована зала площею 662 кв. м для занять гімнастикою, акробатикою та стрибками у воду («сухий зал»). Приміщення з’єднають переходом з наявним спортивним комплексом Центру. На все планують витратити 25263,227 тис. грн. Зараз об’єкт готовий на 18%.

Крім того, у Кремінній завершать ремонт стадіону обласного військового ліцею. Навчальний заклад у 2014 р. переміщений з Луганська, і з того часу продовжується реконструкція зайнятих ним потужностей. Спортмайданчик ліцею наразі ще не повністю готовий для повноцінного навчально-тренувального процесу, але привести його до ладу планують вже до 1 вересня. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 27011,555 тис. грн.

Ще два об’єкти – це стадіони «Нива» у Станиці Луганській та «Будівельник» у Новопскові. На останньому розташоване футбольне поле з натуральним трав’яним покриттям, на якому після дощу неможливо проводити змагання. Не в найкращому стані також адміністративні будівлі стадіону, глядацькі трибуни та бігові доріжки. Все це планують капітально відремонтувати до середини грудня поточного року. Загальна кошторисна вартість проєкту становить 9103,134 тис. грн.

Станичанські ж спортсмени до грудня мають отримати на своєму стадіоні нові поля для занять баскетболом та мініфутболом. Також передбачається облаштування легкоатлетичних доріжок, огорож і освітлення ігрових майданчиків. Проєкт розрахований на 11001,427 тис. грн.

Окрема категорія об’єктів, включених до програми «Велике будівництво», – медичні заклади. Про те, які з них будуть відремонтовані у 2020 році на Луганщині, ми розповімо у наступних випусках газети.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх