25 червня на Луганщині стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Область готова до безпечного його проведення в умовах пандемії коронавірусу. Деталі – в розмові з Юрієм Стецюком, директором Департаменту освіти та науки Луганської облдержадміністрації

 

Луганщина.ua

 

– Наша розмова відбувається напередодні старту ЗНО, розкажіть детальніше про підготовку області до тестування.

– Усі 28 пунктів проведення ЗНО в Луганській області відповідають вимогам Українського центру оцінювання якості освіти. Ми залучили до проведення оцінювання понад 1200 сертифікованих педпрацівників.

Керівники міст, районів, ОТГ знають, яким чином буде відбуватися підвезення до пунктів тестування. Наприклад, з математики у нас 14 пунктів тестування: 3 – в Сєвєродонецьку, 3 – в Лисичанську, 3 – в Рубіжному, 4 – в Старобільську та 1 – в Широкому Станично-Луганського району. В Сєвєродонецьку проходитимуть ЗНО абітурієнти з Сєвєродонецька та Новоайдарського району, в Лисичанську – з самого міста Лисичанськ та з Попаснянського району, в Рубіжному – містяни, мешканці Кремінського району та Красноріченської ОТГ, в
с. Широкий – усі абітурієнти Станично-Луганського району, а в Старобільську – всі інші.

Всі, хто буде проходити ЗНО, отримали запрошення. Заклади готові організовано підвозити учнів, студентів, учнів ПТНЗ до пунктів тестування. Тобто на сьогодні ми повністю готові зустріти наших майбутніх абітурієнтів.

 

– Графік ЗНО не змінився?

– Ні, за графіком основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочинається 25 червня (математика) і завершиться 17 липня (хімія).

 

– Скільки охочих пройти тестування зареєструвалося в області?

– Зареєстровано 6095 осіб. Серед них 3528 випускників цього року, 933 учні закладів професійної, професійно-технічної освіти, 813 студентів вишів (передвища фахова освіта), 812 випускників минулих років.

 

– Це більше чи менше за середній показник попередніх років?

– Цього року кількість охочих пройти ЗНО збільшилася, оскільки у минулі роки проходження ЗНО було обов’язковим лише для випускників шкіл, як ДПА/ЗНО. Тепер додалися ще категорії студентів передвищої фахової освіти, учнів професійних, професійно-технічних закладів та випускників минулих років. Збільшення відбулося саме внаслідок цого.

 

 

– Скільки осіб з непідконтрольних територій складатимуть цьогоріч ЗНО?

– Що стосується наших абітурієнтів з непідконтрольних територій, в 2019-2020 навчальному році в закладах загальної та середньої освіти дистанційно та екстернатно здобували освіту 1239 дітей з території, непідконтрольній українській владі, з них випускників 11 класу – 405 і 9 класу – близько 400 осіб.

405 одинадцятикласників цьогоріч бажають пройти ЗНО. Серед них 329 – під час основної сесії, решта – на додатковій сесії. Щодо їхнього доступу на сесію. Відповідно до наказу Командувача ОС від 8 червня 2020 р., починаючи з 10 червня відновлено пропуск осіб та транспортних засобів через лінію розмежування в контрольних пунктах в’їзду-виїзду для автомобільного та пішого сполучення в районах ООС, і в пріоритетному порядку буде здійснюватися пропуск осіб, які перетинають лінію розмежування для участі в ЗНО, та осіб, що їх супроводжують. У нас є списки цих осіб, а у них є сертифікат та запрошення-перепустка – обов’язковий документ для допуску на пункт тестування.

 

– Для цієї категорії учасників ЗНО організовано проживання?

– Так. За розпорядженням голови облдержадміністрації, в Луганській області визначено 4 заклади, які можуть зустріти та розмістити й абітурієнта, й особу, що його супроводжує, на випадок, якщо їм немає де зупинитися. Ми зустрічаємо їх в Станиці Луганській на КПВВ і підвозимо на місце розташування.

До речі, цьогоріч, на відміну від минулих років, особи, що приїжджають на ЗНО з непідконтрольної території, вже не повертаються додому, а знаходяться тут протягом всієї основної сесії, адже там після приїзду їх чекатиме самоізоляція або обсервація, що унеможливить повторний приїзд. Про це наші абітурієнти знають.

 

– Процедурою проведення ЗНО передбачена ще додаткова сесія. Вже відомо, як вона відбуватиметься?

– Реєстрація на додаткову сесію відновилася. Вона повинна відбутися в липні, графік її сформований. На додаткову сесію у нас вже є зареєстровані особи з-поміж тих, хто приїде з окупованої території. А взагалі, додаткова сесія передбачена на випадок, якщо в абітурієнта виникла якась форс-мажорна ситуація, і він не потрапив на основну сесію. Якщо так сталося за поважних причин, протягом 5 робочих днів у нього є можливість подати апеляцію до Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти, комісія ДРЦОЯО її розгляне та прийме рішення щодо допуску на додаткову сесію.

 

– А про дати вступної кампанії вже можна говорити?

– Якщо основна сесія відбудеться з 25 червня по 17 липня, то, думаю, вступна кампанія почнеться в серпні, як і зазвичай.

 

– Як наразі працюють освітні центри «Донбас-Україна»?

– Їх в Луганській області 9, вони вже почали працювати, але поки що в режимі онлайн. Нагадаю, діти з непідконтрольних територій, що не мають українського документа про освіту, можуть звернутися до освітнього центру, пройти іспити з української мови та історії України та далі навчатися у 99 вишах та ПТНЗ України. Якщо раніше вони могли навчатися лише у навчальних закладах Луганщини та Донеччини, то наразі Міністерство освіти та науки розширило перелік таких закладів, і вони можуть навчатися не тільки у двох наших, але і в інших областях України.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх