Восени, після проведення місцевих виборів, процес створення ОТГ на Луганщині вийде на фінішну пряму. А в далекому 2015-му та впродовж наступних кількох років фахівцям облдержадміністрації доводилося приїздити буквально в кожне село і розповідати людям про переваги децентралізації. Одними з перших вирішили йти за реформою білокуракинці: вже скоро тамтешній ОТГ виповниться п’ять років. Про здобутки громади ми попросили розповісти Білокуракинського селищного голову Сергія Сірика

 

Євген КОМАРОВ

 

Ранiше Бiлокуракинський район був далеко не найкращим в областi, але зi створенням ОТГ, каже Сергiй Iванович, ситуацiя докорiнно змiнилась.

– Минула п’ятирiчка стала для нас часом перетворень. Отримавши можливiсть використовувати наявний ресурс та залучати додатковi кошти, ми вiдкрили для себе новi перспективи, – пояснює голова ОТГ.

 

– Якi завдання визначили прiоритетними?

– За попереднi роки накопичилося чимало проблем, але першочергової уваги завжди потребують освiтнi заклади.

Тому, насамперед, ми капiтально вiдремонтували та утеплили дитячi садки «Сонечко» та «Берiзка». Окремо зазначу, що в них, а також у Нещеретiвськiй школi, ми вiдремонтували харчоблоки – на це було витрачено 1 млн грн. Також у дитсадках вiдкрили логопедичнi та iнклюзивнi групи.

Разом iз тим у Бiлокуракинськiй школi №1 повнiстю переобладнали котельню, замiнили вентиляцiйну, водопровiдну, каналiзацiйну системи, оновили харчоблок, їдальню тощо. Загалом витратили 3,6 млн грн. Також капiтально вiдремонтували шкiльний iнтернат (2,6 млн грн), Будинок дитячої творчостi (1,2 млн грн) та ДЮСШ.

Звичайно ж, не оминули увагою сiльськi школи. У Дем’янiвськiй школi замiнили всi вiкна й дверi (800 тис. грн). На впровадження енергозбережних заходiв у Нещеретiвськiй, Панькiвськiй та Курячiвськiй школах пiшло ще 2,6 млн.

Також придбали шкiльний автобус. А велику радiсть у дiтлахiв викликало встановлення 10 iгрових i 10 спортивних майданчикiв у селах громади. У центральному парку Бiлокуракиного теж було облаштовано iгрову i спортивну зони. Крiм того, завершили реконструкцiю спортивного майданчика «Здоров’я».

 

 

 

– Виконання таких обсягiв робiт вимагає залучення квалiфiкованих робiтникiв. Кому працювати на об’єктах?

– Об’єднавшись у громаду, ми, звiсно, подбали про те, аби мати «пiд рукою» пiдприємство, здатне виконувати роботи з ремонту та благоустрою. Так виникло КП «Бiлокуракине-комунсервiс».

Відремонтувавши його адміністративну будівлю та господарські споруди, ми почали купувати всю необхідну техніку: екскаватори, автогрейдер, вібраційний дорожній каток, роторні косарки, сміттєвоз, асенізаційний автомобіль, машину вакуумного випомпування, самоскиди, бульдозер, відвали для прибирання снігу, ручні бензинові снігозбирачі та інше.

Так що комунальники у нас у всеозброєнні! Готові до виконання будь-яких робіт, починаючи із санітарного очищення території і закінчуючи ремонтними заходами.

 

– Які ж ще роботи, окрім вже згадуваних, вдалося виконати?

– Насамперед хотілося б розказати про наш Центр надання адміністративних послуг, на який було виділено 1,5 млн грн. Зручний для спеціалістів та відвідувачів, він створювався за фінансової підтримки міжнародних донорів. Витрати не були марними: нині Білокуракинський ЦНАП надає відвідувачам 184 послуги.

Серед виконаного – ремонт систем водопостачання сіл Олександропіль, Курячівка, Бунчуківка, ремонт 10 багатоповерхових будинків, реконструкція вуличного освітлення у 12 селах та у самому Білокуракиному. Облаштовано системи електрообігріву в Нещеретівському та Курячівському СБК.

Також комунальники капітально відремонтували чотири ділянки тротуару на вулиці Центральній, дві – на Iсторичній та ще ділянку – на Парковій. На тротуарах частково замінено асфальтове покриття, частково їх викладено плиткою.

Так що є за що дякувати нашим комунальникам.

 

– Коли вже на те пішло, давайте ближче до дорожніх проблем. Як вони вирішуються в Білокуракинській ОТГ?

– Намагаємось приділяти дорогам належну увагу. Вже встигли провести капремонти на 12 об’єктах. З-поміж інших хотілося б виділити ремонти на вулицях Підгірній, Рудяшко, Iсторичній у Білокуракиному, та на Трудовій – у Дем’янівці. Щорічно проводяться й поточні ремонти дорожнього покриття.

Словом, робимо все від нас залежне, попри складнощі. А вони трапляються. Місцевий АБЗ працює нестабільно, а поки довезеш суміш з інших місць, вона втрачає свої властивості. Тому знайшли вихід: поточний ямковий ремонт здійснюємо на основі щебенево-бітумної суміші із захисним покриттям з гран-відсіву. Ось таке наше ноу-хау! Виходить не гірше за якістю, ніж асфальтобетон.

На дорожні ремонтні заходи виділялися кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Хотілося б, аби ця підтримка збереглась і надалі. Адже у нас вже розроблено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт ще 9 комунальних доріг. Важливість цих доріг у тому, що по них пролягають маршрути шкільних автобусів. Вартість запланованих робіт становить 28 млн грн. На жаль, ця сума непіднімна для місцевого бюджету, тому нам потрібна підтримка.

Не обійтися без допомоги й у ремонті доріг, що сполучають нашу громаду з іншими територіями: насамперед йдеться про дорогу Білокуракине – Сватове. Тож сподіваємось на увагу обласної влади і донорських організацій.

 

 

 

 

– До речі, а як налагоджена взаємодія з ОДА?

– Фахівці ОДА не полишають нас наодинці з проблемами, надають юридичну, консультативну допомогу. Взагалі, активно співпрацюємо з облдержадміністрацією по різних напрямах.

Щороку Білокуракинська ОТГ бере участь в обласному конкурсі проєктів місцевого розвитку. Так, завдяки співпраці з ОДА вдалося поліпшити матеріально-технічну базу Білокуракинської ДЮСШ, якій було надано 134 тис. грн. Так само допомога з боку обласної влади дозволила придбати музичне обладнання для Курячівського СБК – вартість «обнов» становила понад 155 тис. грн. На заміну вікон і дверей, встановлення електроопалення у ще одному закладі культури – Нещеретівському СБК – було спрямовано 158 тис. грн.

Благоустрій Білокуракиного теж відбувався із залученням коштів обласного бюджету: на ці потреби було виділено 238,8 тис. грн. Ми налаштовані на подальшу співпрацю та розв'язання нагальних проблем об’єднаними зусиллями.

 

– Зазираючи у майбутнє: чи зміниться життя ОТГ, коли її межі остаточно встановляться?

– Ми з оптимізмом дивимось у майбутнє. Від початку до громади увійшла Білокуракинська селищна та сім сільських рад, що вже «на старті» давало певні преференції у фінансуванні. Невдовзі до ОТГ долучилася Тимошинська сільрада. Зараз Білокуракинська ОТГ об’єднує 29 населених пунктів, в яких мешкає понад 13 тис. осіб.

Згідно з Перспективним планом формування території, який ЛОДА нещодавно затвердила у Кабміні, до ОТГ увійде ще дві сільради. Таким чином відновиться цілісність території, з’являться додаткові можливості для наповнення бюджету. Разом із тим збільшиться і навантаження на витратну частину, адже потрібно буде утримувати соціально-культурну сферу, дбати про благоустрій території.

Але в нас вже є напрацьований досвід, тож впораємось!

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх