Вже скоро запрацює мобільний додаток «Луганщина моя», за допомогою якого жителі області зможуть оперативно звертати увагу влади на місцеві проблеми. Поки ж таким майданчиком є особиста сторінка губернатора Сергія Гайдая у Facebook, де він запрошує користувачів залишати свої пропозиції та питання стосовно життя регіону. Відповіді на них очільник області надає у регулярних відеотрансляціях. Такий формат спілкування стає дедалі популярнішим: наприклад, в останньому відео Сергій Гайдай відповідав на запитання більш ніж півгодини. Тому ми підготували короткий огляд тем, про які йшла мова

 

Ганна СИМОНОВА

 

Натали Бурдук: Когда отремонтируют дорогу Сватово-Меловое? Это не дорога, это ад.

Татьяна Куроедова-Токарева: Добрый день! Вопрос один – дороги. Направление Старобельск – Новопсков - таможни Танюшевка и Просяное, ремонт дорог делать будут?

Yguginskaya Yguginskaya: Дорога Беловодск-Старобельск-Северодонецк, будет ремонт??

Мария Вознюк: А со Старобельска до Сватово? Там дороги нет совсем!

 

Вище – лише невелика частина питань від жителів області, які стосуються ремонту доріг. Отже, це те, що зараз найбільше тривожить людей. Нашим читачам вже відомо, що у 2020-му лише на ремонт доріг державного значення на Луганщині мають витратити близько 3 млрд грн. Нагадуючи про це, Сергій Гайдай зазначив, що він противник ремонту невеликими ділянками:

– Я розумію, що 90% доріг по всій області потребує ремонтів. Але краще ми будемо робити по 3-5 доріг щороку від початку до кінця (не забуваючи про дійсно аварійні ділянки), ніж просто розпорошувати гроші.

 

Говорячи конкретно про напрямки, очiльник областi висловив сподiвання, що, окрiм вже розпочатих  об’єктiв, цього року також будуть вестися ремонти на автошляхах Старобiльськ–Новоайдар, Мiлове–Старобiльськ та Сєвєродонецьк–Золоте.

Спробує обласна влада знайти грошi i на ремонт дороги у Гiрському. Вже є домовленiсть, що кошти на проєктно-кошторисну документацiю видiлить Попаснянська ВЦА.

Розповiв Сергiй Гайдай також про можливiсть ремонту об’їзної дороги у Лисичанську. Вiдремонтувати 4 км цього автошляху – не така вже й тяжка ноша для бюджету. Проблема в тому, що проходить об’їзд через аварiйний мiст. Капремонт споруди може обiйтися в 500-600 млн грн, що майже дорiвнює дорожньому фонду  Луганщини.

– Я поговорив з директором Укравтодору Олександром Кубраковим. Вiн нас чує i йде назустрiч. Якщо цей мiст буде закладений ними в кошторис на наступний рiк, ми зi свого боку зможемо профiнансувати ремонт дороги. I тодi отримаємо повноцiнний напрямок, – повiдомив губернатор.

До речi, так само тривають переговори з Укравтодором про вiдновлення дорiг з КПП «Просяне» i «Танюшiвка».

 

Анастасия Бережная: Село Крымское ждёт обещанный шлак, или Вы уже забыли?

Це питання також стосується дороги, ґрунтової, в прифронтовому селi Кримське. Деякий час назад керiвник ЛОДА зазначав, що поки тривають бойовi дiї, повноцiнно вiдбудувати єдиний шлях, що веде в населений пункт, буде неможливо. Але є варiант зробити насип зi шлаку, щоб він став проїзним. Звiсно, про цi свої слова губернатор не забув. Втiм, все, як i зазвичай, впирається в грошi.

– Де-факто об’їзна дорога є, але де-юре її не iснує. Щоб її вiдремонтувати, треба її поставити на баланс. Це важка процедура, над якою ми працюємо, – запевнив Сергiй Гайдай. – Тим часом, за домовленiстю з деякими народними депутатами, нам безкоштовно готовi дати шлак з Марiуполя. Але для того, щоб завезти вантажiвками до Кримського ту кiлькiсть шлаку, потрiбно 5 млн грн. Немає, на жаль, зараз у нас цих грошей. Але це не кiнець. Я подiваюся, що знайдуться меценати, i ми почнемо потроху там працювати.

 

Володимир Прокопенко: Чи маємо ми надiю на те, що майновий комплекс санаторiю «Озерний» в подальшому буде використовуватись i приносити користь Луганщинi?

Це – запитання вiд голови Кремiнської райради. Санаторiй «Озерний» у Кремiннiй дiйсно колись був чудовим оздоровчим закладом, але тепер вiн у занедбаному станi. За словами голови ЛОДА, наразi ведуться переговори про те, щоб передати санаторiй у власнiсть областi. Що робити з ним далi – велике питання. Варiанти є рiзнi, але кожний має свiй зворотний бiк. Тож Сергiй Гайдай запропонував читачам подумати, який об’єкт буде доцiльно розташувати на мiсцi «Озерного».

 

Николай Чернышов: Ремонт школы в Станице Луганской проводиться будет?

У листопадi 2019 Володимир Зеленський звернув увагу на необхiднiсть ремонту спортзали ЗОШ № 1 у Станицi Луганськiй. Тодi керiвник областi пообiцяв Президенту, що ремонт буде виконано. I вже цьогорiч, за словами Сергiя Гайдая, дiти отримають можливiсть тренуватись у нормальних умовах.

Стосовно ремонту у самiй школi вiн вiдповiв наступне:

– Ми хотiли, щоб i сама школа увiйшла у перелiк об’єктiв, якi будуть ремонтувати за освiтньою субвенцiєю. Але, нажаль, нi, не цього року.

 

Анатолий Рыжков: Ще питання по м. Лисичанськ, спортивна зала колишньго ПТУ 2. Будівля нині перебуває в аварiйному станi та руйнується. Департамент освiти та науки другий рiк не вирiшує це питання.

А от доля спортивної зали колишнього ПТУ№2, а зараз – Привiльського професiйного лiцею – ще остаточно не вирiшена. За iнформацiєю очiльника областi, керiвники закладу провели переговори з мiжнародною органiзацiєю, яка пообiцяла поставити об’єкт в перелiк на фiнансування i навiть вже прийняла документи.

– Якщо у вереснi мiжнародники нiяк не вiдреагують, чи ця iсторiя затягнеться, то з обласного бюджету ми профiнансуємо проєктну документацiю. А далi подивимось. Будемо шукати iншi джерела фiнансування, але ремонт обов’язково зробимо.

 

ПІД СЄВЄРОДОНЕЦЬКОМ З’ЯВИТЬСЯ МІСТЕЧКО ДЛЯ ВПО, А ЛІКАРІВ ЗАСТРАХУЮТЬ ДО КІНЦЯ РОКУ

В окреме питання Сергій Гайдай виніс будівництво житла для переселенців. По-перше, нагадав, що вже найближчим часом ОДА отримає готовий проєкт по будівництва двох будинків у Кремінній.

– Там буде 45 квартир. Врахуємо всі соціальні категорії. Я хочу, щоб люди не їхали з Луганщини, – сказав губернатор.

Також у обласного керівництва є план побудувати містечко для ВПО поруч із Сєвєродонецьком. Наразі йдуть пошуки земельної ділянки.

– Це будуть будинки площею до 80 кв. м. Я сподіваюсь, що проєкт буде розпочатий вже наступного року, – розповів очільник області.

Торкнувся він і теми скандальних будинків для ВПО в Рубіжному:

– Один суд ми вже виграли. Зараз чекаємо на рішення суду по другому будинку. Ми виставили штрафні санкції, і сподіваюсь, що найближчим часом зможемо оголосити новий тендер, визначиться новий переможець, і ми ці будинки обов’язково добудуємо.

Ну і, звісно, не міг губернатор оминути найгарячішу тему останніх місяців – коронавірус. Він підкреслив, що темпи поширення інфекції на Луганщині залишаються невисокими. Попри це, лікарні продовжують забезпечуватися всім необхідним на випадок загострення ситуації. Так, на цей момент заклади охорони здоров'я не лише повністю укомплектовані засобами індивідуального захисту для поточних потреб, але й мають їх «недоторканий запас».

Тим часом в область уже находять нові апарати штучної вентиляції легень від меценатів. Всього їх буде 20, ще 5 придбані за рахунок обласного бюджету.

Також в райони будуть передані 99 полісів для лікарів, яких Сергій Гайдай застрахував за власний кошт. Дію документів очільник області вирішив пролонгувати до кінця поточного року.

Наприкінці він додав, що і надалі чекає запитань від жителів Луганщини. Кожне обіцяв занотувати, відреагувати на нього і відзвітувати про вирішення проблеми. Отже, якщо у вас є запитання до губернатора, залишайте його у коментарях на сторінці Сергія Гайдая у Facebook.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх