Карантин триває майже три місяці. Як в умовах обмежень реалізовується молодіжна політика, підтримуються фізкультура і спорт, розповідає Антон Волохов, начальник Управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

– Розкажіть, що змінилося в роботі Управління з впровадженням карантину?

– Адаптуючись до карантинних обмежень, ми перенесли більшість наших заходів у онлайн-формат.

 

– А як в таких умовах вдавалось залучати людей до спортивних занять?

– Прикладом може стати челендж у фейсбуці, започаткований головою Луганської облдержадміністрації Сергієм Гайдаєм #Не_лінуйся_вдома_тренуйся #36,6, в якому взяли участь професійні спортсмени, аматори та активні громадяни.

Власні тренування висвітлювали Олександр Дмитриєнко – срібний призер Дефлімпійських Ігор, Олексій Середа – чемпіон Європи зі стрибків у воду, Дмитро Невенченко – срібний призер Дефлімпійських Ігор, Карина Янчук – чемпіонка Дефлімпійських Ігор та інші.

Найактивніші отримали подарунки від Сергія Гайдая: футбольний м’яч з автографами гравців ФК «Шахтар» та «Зоря», спортінвентар та подарункові набори.

У травні Управління започаткувало онлайн-естафету #Мій_заклад_фізичної_культури, щоб інформувати громадськість про можливості для занять спортом дітей та молоді, розповісти про досягнення спортсменів Луганщини.

 

– Чи відкрилися зараз для відвідування спортивні об’єкти?

– З 1 червня розпочали роботу заклади фізкультури і спорту, спортивні зали, фітнес-центри. Дозволено одночасні заняття у спортивних залах, але поки що – групами до 10 осіб, та забороняються групові заняття для дітей віком до 12 років.

Якщо говорити про обласні установи, вони працювали весь час, але без проведення навчально-тренувальних зборів та занять, крім Луганського ОФЦ «Олімп», який на цей час знаходиться на реконструкції.

 

– До речі, створення резервного фонду для боротьби з коронавірусом зупинило фінансування низки об’єктів. Спортивні об’єкти Луганщини серед них є?

– Будівництво та реконструкція об’єктів спортивної інфраструктури в області триває. Розпочато роботи в межах проєктів програми «Велике будівництво». Серед них – будівництво зали спортивної гімнастики фізкультурного центру «Олімп», реконструкція стадіону військового ліцею.

Планується розпочати реконструкцію споруд стадіону «Нива» у Станиці (баскетбольне поле, замощення) та капремонт стадіону «Будівельник» у Новопскові. Також продовжуються роботи з реконструкції легкоатлетичного ядра та підтрибунних приміщень в «Олімпі».

 

– Існують якісь плани виходу спортсменів з карантину?

– Спортсмени не мали можливості у період карантину проводити тренування у повну силу, але весь час підтримували форму вдома. З 11 травня ми вже отримали дозвіл на проведення навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України. За умови дотримання відповідних норм, звісно.

 

– Олімпіаду-2020 перенесли на наступний рік. Це добре чи не дуже для луганських спортсменів?

– Після оголошення цієї новини спортсмени тривалий час не могли оговтатися, бо одразу після 2016-го крок за кроком йшли до лідерських позицій, дуже багато працювали, отримували ліцензії. Карантин, звичайно, вибив з колії, але треба змиритися та йти до золотих нагород знову. Здаватися ніхто не збирається, наші спортсмени налаштовані рішуче.

 

– Чи в повному обсязі фінансуються напрями, які входять до зони відповідальності Управління молоді та спорту?

– Так, з обласного бюджету виплачуються щомісячні стипендії 64 перспективним та провідним спортсменам області, грошові винагороди спортсменам та тренерам за показані високі результати на міжнародних змаганнях. Виплачуються щомісячні обласні стипендії кандидатам на участь в Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 року в Токіо у розмірі 6208 грн для кожного спортсмена.

 

– Як реалізується молодіжна політика в карантинних умовах?

– Ми змушені були скасувати всі молодіжні масові заходи та перенесли реалізацію проєктів молодіжних громадських організацій на другу половину літа та осінь.

Проте, в першій половині 2020 року разом з Луганським обласним молодіжним центром та Луганським обласним центром соціокультурної адаптації молоді з інвалідністю провели низку онлайн-заходів, зокрема інтерактивну вікторину до Дня Європи; танцювальний майстер-клас до Міжнародного дня танцю, тренінг «Проєктний менеджмент» та інші.

Також молодь мала змогу підвищити свій професійний рівень та отримати нові корисні навички шляхом участі в онлайн-семінарах, вебінарах та тренінгах.

Розпочато розробку проєкту регіональної цільової програми «Молодь Луганщини» на 2021-2025 роки. Першим етапом є запровадження дослідження «Соціокультурний портрет молоді Луганської області», яке ми проводимо разом з Луганським обласним молодіжним центром та ГО «Інвенторс». Результати цього дослідження мають стати основою для підготовки проєкту програми та корегування молодіжної політики.

Крім того, до Дня молоді Луганським обласним молодіжним центром готується Молодіжний #літоквест. Умови участі в ньому будуть оприлюдненні ближче до свята на наших сторінках у фейсбуці.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх