У районах Луганщини працюють комісії по обстеженню наслідків ситуації природного характеру, пов’язаної з втратою врожаю, передає Луганська ОДА.

«Вже визначено обсяги втрат зернових та технічних культур в Новоайдарському, Старобільському, Станично-Луганському районах. Наразі ми опрацьовуємо можливі шляхи компенсації відповідних збитків. Зокрема, готуємо звернення до центральних органів влади, долучимо резервні фонди обласного та районних бюджетів», – заявив голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

Він акцентував на важливості комунікації між аграріями щодо допомоги підприємствам, які зазнали стихійного лиха. Зокрема, щодо надання насіннєвого матеріалу, техніки та мінеральних добрив на пересів посівних площ під врожай 2020 року.

Так, за словами очільника Луганщини, сьогодні ТОВ «Агрохім» готове надати насіннєвий матеріал та міндобрива. Керівництво працює з підприємствами за цим напрямом.

Сергій Гайдай зазначив, що відповідні збитки розраховуються на кожному підприємстві. Голови сільських і селищних рад здійснюють моніторинг втрат в особистих господарствах.

Нагадаємо, що втрати врожаю у сільськогосподарських формуваннях Новоайдарського району склали 6557 га (недоотримано доходу на 102,3 млн гривень), у Станично-Луганському – 1538 га (16,0 млн гривень), у Старобільському – 5620 га (108,2 млн гривень).

Загалом область недоотримає виробництво озимої пшениці 19706 тонн, гороху 486 тонн, кукурудзи 2722 тонн, соняшника 10640 тонн. Недоотримано доходу всього 226,6 млн гривень.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх