Здається, серце Каті Шморгун пройнялося любов’ю до пісні ще у колисці, адже на Божий світ вона з’явилась у творчій родині, в якій музика завжди перебувала у великій пошані. Не дивно, що ще дошкільнятком дівчинка почала співати. Спочатку брала участь у дитячих концертах, невдовзі долучилась і до районних свят. А на початку «нульових» Катруся вже виступала на головній сцені країни – у Палаці культури «Україна»

 

Юрій ЗАРІЧНИЙ

 

ДОНЬКА

Це був Всеукраїнський фестиваль-огляд. Напевне, Катя стала найменшою учасницею тієї програми. Але дівчинка не знітилася і з суто слобожанським завзяттям показала себе у всій красі.

Надалі вона паралельно із вокалом опановувала гру на фортепіано. В музичне училище так само вступила на фортепіанне відділення. Диплом Луганського музичного училища Катя ледь встигла отримати у той лихий та буремний час, коли на теренах нашої області спалахнула війна. У тому ж 2014-му році дівчина стала студенткою Національної музичної академії імені П. Чайковського.

Дівчині з Новопскова доводилось на кожному іспиті та випробуванні підтверджувати свою неординарну майстерність, аж поки вона не довела, що є однією з найкращих на курсі. Після закінчення музичної Академії вона стала викладачкою вокалу та укоренилась у столиці. Позаторік Катерина вийшла заміж і змінила прізвище на Гудим.

 

БАБУСЯ

Найрідніші люди, головні наставниці дівчини – це мама і бабуся, Наталія Шморгун та Ніна Сукова. Родинне дерево цієї сім’ї підживлюється славними пісенними традиціями Новопсковщини. Жителі невеличкого села Рогове розповідають, що прабабуся Катерини – Прасков’я Тимофіївна Ткаченко – мала просто розкішний голос. Старожили села згадували: «Як заспіває в одному кінці села, то в іншому вже й чути».

– Я зростала в атмосфері гармонії, поваги до творчості, це далося взнаки з часом, – ділиться спогадами бабуся Катерини, Ніна Афанасіївна. – Мама заспівувала, я підспівувала й так долучилась до пісенного мистецтва. Тож коли закінчила школу, то без вагань рушила по творчій стежині: заступила до роботи методистом у районний Будинок культури, невдовзі вступила до Луганського культосвітнього училища, по закінченні якого в 1968 році повернулась до Новопсковського РБК.

Тоді молодій жінці довірили одну з найважливіших ділянок – культурно-ідеологічну: вона очолила художньо-агітаційну бригаду. В 1973 році новопсковська агітбригада, керована Ніною Афанасіївною, отримала почесне звання «народного колективу» і кілька разів підтверджувала його.

Також Ніна Афанасіївна виступала на районній сцені з сольними вокальними номерами, у складі жіночого квартету. А на початку 80-х, коли Україною прокотився бум захоплення фольклором, саме Ніна Сукова виступила ініціаторкою створення фольклорного колективу «Криниченька».

Потім жінка тривалий час очолювала відділ народного мистецтва РЦКД, але й водночас продовжувала виступи на сцені – у складі народного ансамблю «Слобода». Зараз вона – методист районного Центру культури та дозвілля, керує клубом за інтересами «Чарівна скринька».

 

МАТИ

Материну справу продовжила донька, Наталія Шморгун. Вже у дитинстві Ніна Афанасіївна залучила її до музики – у якості розваги для дитини влаштовувала музичні вечори, співала разом з нею. А в п’ятирічному віці відвела до музичної школи.

I в школі, й у виші обдарованість Наталії завжди підкріплювалась незвичайним сумлінням. З часом вона сказала своє вагоме слово у пісенному мистецтві краю. Протягом тривалого часу Наталія Леонідівна Шморгун є провідним музичним педагогом району, керівником дитячих та молодіжних колективів.

Вона виколисала цілу плеяду талановитих виконавців, серед яких лауреати і переможці різноманітних оглядів та премій. Однією з яскравих «зірочок» стала переможниця престижного фестивалю «Червона рута»-2017 Орина Радченко. Iнші вихованці Наталії Леонідівни – гурт «Оксамит» – були відзначені першою премією фестивалю у жанрі автентичного фольклору.

На всеукраїнському радіо відбулась прем’єра пісні «Пелюстки» у виконанні Катерини Гудим, яка до цього брала участь у творчих перегонах дев’ятого сезону «Голос країни».

Отже, Наталія Леонідівна виховала ціле сузір’я пісенних талантів. Всі вони з радістю зустріли звістку про надання Наталії Шморгун почесного звання «Заслужений працівник культури України».

Робота в культурі – далеко не мед і не цукерки з тістечками, вона копітка і виснажлива. Та Наталія Леонідівна встигає всюди: вона викладає у Новопсковській школі мистецтв, керує кількома колективами, професійно займається рукоділлям, опанувала декупаж, створює унікальні жіночі прикраси та аксесуари. Успадкувавши творче завзяття, вдосконалила все те і вийшла на новий мистецький рівень.

У цій родині всі представниці прекрасної статі творчі, талановиті, яскраві. Що й казати, співоче родове коріння!

 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх