Сергій Гайдай був призначений головою Луганської держадміністрації наприкінці жовтня. На цей час він продовжує знайомитися зі станом справ у громадах області. Після Марківського та Біловодського районів настала черга Старобільщини. Тут керівник регіону відвідав Половинкінську ОТГ, яка 22 грудня проведе свої перші вибори

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

Під час поїздки в Половинкине Сергій Гайдай оглянув сільську амбулаторію, місцеву опорну школу, ознайомився з виробничою діяльністю СТОВ «Агродвір» та провів особистий прийом громадян.

Сільська амбулаторія обслуговує понад 2900 людей по деклараціях. Також персонал виконує маніпуляції від інших лікарів. За кошти місцевого, районного бюджетів та за участі в програмах ПРООН та МОМ тут були замінені покрівля, вікна, внутрішні двері, зроблено капремонт підлоги. Але будову потрібно утеплювати.

– Амбулаторія – чудова, та треба буде ще подумати, де взяти фінансування на її утеплення. Там було тепло лише тому, що тепло на вулиці, – відзначив Сергій Гайдай. – Таку роботу можна зробити за допомогою Держфонду регіонального розвитку буквально за декілька місяців після отримання фінансування.

Світлана Челомбітько, завідувачка амбулаторії, звернула увагу на глобальнішу проблему – кадрову. На її думку, в цьому сенсі є необхідність введення коефіцієнта для сільських медиків.

– Мені, як сімейному лікарю, щоб доїхати до сусідньої Титарівки на виклик по нашим дорогам, потрібно півтори години робочого часу. За цей час в амбулаторії я прийняла б більше людей. Тому в тій же Титарівці потрібен фельдшер. До того ж в амбулаторії потрібна медсестра, щоб прийом проходив швидше. Плюс окрема медсестра потрібна для маніпуляцій, – зазначила лікар. – Зараз я отримую мінімалку, щоб організувати нормальну роботу амбулаторії і забезпечити фельдшерами сусідні села. Тому потрібен сільський коефіцієнт, щоб я, як сімейний лікар, не на шкоду власному заробітку, могла дозволити додатковий медперсонал.

Далі Сергій Гайдай відвідав опорний навчальний заклад «Половинкинська ЗОШ I-III ступенів». В ньому навчається 251 учень з сіл Половинкине, Титарівка та Новоселівка. Оновлення шкільного закладу триває з 2015 року. Спочатку – за гроші місцевого та районного бюджетів. Потім школа увійшла до проєкту «Пілот 24», куди обирали по одній школі з кожної області, це допомогло закладу зміцнити матеріальну базу. За кошти держбюджету покращено матеріально-технічну базу п’яти кабінетів.

– Багато вже зроблено, але потреби ще є: фасад закінчити, зробити ремонт спортивної зали. А ще хотіли б спортмайданчик зі штучним покриттям, адже ми хоч і маємо тренажерний та волейбольний майданчики, але вони розбудовані 50 та 30 років тому, – розповіла директорка школи Любов Носаль.

 

 

Відвідуючи заклад, Сергій Гайдай дійсно одразу звернув увагу на недороблений фасад школи. У 2017-2018 році за кошти ДФРР тут було зроблено капремонт, але фасад будівлі залишився незавершеним – роботи з його утеплення були розпочаті і зупинені посеред процесу.

– Я відвідую райони не почути, що все добре, хоча приємно, коли є досягнення. Я приїжджаю допомогти, – акцентував Сергій Гайдай. – Слід скоріше завершити утеплення школи. Незавершені роботи можуть призвести до руйнування вже зробленого. Тому за результатами цієї поїздки я чітко розумію, що потрібно негайно надати команду розібратися, звідки було фінансування, чому роботи не завершено і яким чином все це можна максимально швидко завершити.

Під час робочої поїздки Сергій Гайдай також відвідав СТОВ «Агродвір», який є одним із лідерів Луганщини серед товаровиробників сільськогосподарських культур та посідає п’яте місце у рейтингу товаровиробників України. На підприємстві постійно працює 35 осіб. Податкова база за 2019 рік склала 5 млн грн.

– Пшениця, соняшник, кукурудза – основні наші культури, обробляємо 1500 га ріллі. Переробкою не займаємося, а ось тваринництвом хотіли б займатися. Завдяки державній підтримці, дотаціям придбали додаткові одиниці техніки. Могли б придбати і більше, але це вплине на кількість робочих місць – один трактор залишить без роботи 3-4 людини, – поділився Микола Живага, директор СТОВ «Агродвір».

Перебуваючи у сільраді, голова облдержадміністрації також провів особистий прийом громадян та зустрівся з активом сільради. Люди турбувалися питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, реконструкцією застарілої системи очисних споруд, проблемами освітньої галузі. Також підняли питання ремонту доріг, перспективи будівництва залізничної гілки, яка має з’єднати декілька наразі відокремлених районів із всеукраїнською залізничною мережею.

Сергій Гайдай наголосив на системному вирішенні цих питань і поділився вже зробленими кроками та планами команди президента України Володимира Зеленського.

– Звичайно, людей турбує стан доріг. Це проблема будь-якого населеного пункту в області, – сказав губернатор. – Упевнений, наступного року Луганська область буде у трійці лідерів за результатами виконаних робіт по дорогах. За зиму ми спробуємо зробити максимальну кількість проєктів, експертиз, провести тендери і, щойно зійде сніг і буде плюсова температура, розпочнемо їх виконання.

За результатами поїздки Сергій Гайдай відзначив, що є окремі локальні проблеми, але для сталого розвитку інфраструктури області необхідне пришвидшення реалізації абсолютно всіх проєктів.

– Планую у 2020 році більше уваги зосередити на швидкості реалізації проєктів, тому що, як показує практика, завжди є області-аутсайдери, які не встигають використати виділені кошти, тоді є велика вірогідність їхнього перерозподілу між іншими регіонами.

Наше завдання – скористатися цією можливістю.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх