Ці діти хотіли зробити «сіру зону» не такою сірою – і вони досягли цього. Три школярі з Тошківки – Наташа, Артем та Едуард – чотири місяці тому подали заявку на UPSHIFT Україна. Пройшли складний шлях: кілька етапів інтерв’ю, відбір до десяти фіналістів, тренінги з проєктного менеджменту та соціальних інновацій, створення власного проєкту, захист перед журі. І ось вже команда з Тошківки (Попаснянський район) відкриває Центр молодіжної активності, створення якого підтримав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та уряд Японії. Центр розташувався при місцевій загальноосвітній школі

 

– Для молоді життя в нашому селищі безрадісне. Їм немає де проводити вільний час, гуляти, розважатися. Не кажучи вже про саморозвиток. Діти ростуть дуже закритими, залежними від гаджетів та інтернету, не мають захоплень. Нам дуже хотілось змінити це. За допомогою UPSHIFT ми здійснили мрії багатьох дітей нашого селища!

Комусь ідея створення Центру може здатися простою і звичайною, але ж вони мають розуміти: у багатьох дітей є умови для розвитку, хобі, зустрічей чи відпочинку, у нас – інша реальність, – каже лідерка команди Наталя Постолатьєва.

Коли їдеш Тошківкою, перше слово, яке гупає в тебе в голові, – «занедбаність». Покинуті, напівзруйновані будівлі, погані дороги, немає дитячих майданчиків, місць для занять спортом. Тут взагалі відсутні будь-які можливості для розвитку підлітків. Проте, як кажуть, в UPSHIFT: молодь – це не лише наше майбутнє, а й наше сьогодення. I вона прагне змін!

Саме завдяки такій молоді в Тошківці з’явився творчий простір. Тим паче, що селищу він вкрай потрібен, каже директорка школи Iрина Соколова:

– Наша школа стала своєрідним центром для творчої молоді та дітей. А у Тошківці, вони, дійсно, є. Наші ученики мають різні захоплення: гарно малюють, співають, займаються музикою та навіть різьбою з дерева.

 

 

Роботи учнів, кажуть вчителі, дуже високого рівня. Деякі перемагають на конкурсах в Iталії, Румунії.

В Центрі молодіжної активності вже зробили перші кроки з його облаштування, закупили музичні інструменти та техніку. Тепер діти мають не тільки бажання займатись творчістю, але й можливості для цього. Щойно діти дізналися про відкриття Центру, почали записуватися на уроки музики: хочуть вчитися гри на гітарі та піаніно. Запит виріс в три рази.

– Тошківка – одне з селищ, яке максимально наближене до лінії розмежування. Крім шахти, інших підприємств тут немає. Шахта бідна, через це не змогла утримувати місцевий будинок культури. Його закрили, а через декілька років там сталася пожежа, – розповідає Олена Галіцина, представниця UPSHIFT Україна.

Тому школа стала тим єдиним місцем, де діти можуть себе реалізувати. В тошківській школі навчається лише 75 учнів і учениць, проте більшість з них має потяг до творчості. Завдяки організації Центру діти з Тошківки і сусідніх селищ мають можливість займатися не тільки образотворчим мистецтвом, а й вчитися грі на музичних інструментах.

Тепер вони зможуть втілити в життя давні мрії: створити власний ВIА, тішити своєю творчістю жителів селища, влаштовувати для них святкові заходи, яких їм так не вистачає в цей час.

За матеріалами UPSHIFT Україна

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх