19 грудня вогнi запалали на святкових ялинках бiльшостi населених пунктiв Луганщини. Новорiчну красуню вбрали i в Золотому-4 – прифронтовому селищi, яке ще кiлька мiсяцiв тому не сходило з перших шпальт усiх українських видань. На вiдкриття ялинки сюди завiтав особливий гiсть – голова Луганської облдержадмiнiстрацiї Сергiй Гайдай

 

Луганщина.ua

 

Вже майже шiсть рокiв буднi Золотого-4 – це вiйна i все, що з нею пов’язане. Кожної новорiчної ночi мiсцевi жителi загадують лише одне: щоб скорiше настав мир. Всi ми, звичайно, приєднуємося i сподiваємось, що у 2020-му це заповiтне бажання таки здiйсниться.

Ну а поки селище живе вже звичним прифронтовим життям. Розбарвити його допомогло урочисте вiдкриття новорiчної ялинки. За словами керiвника мiсцевої вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї Олексiя Бабченка, подiбного свята там не було вiд початку бойових дiй. А жителi населеного пункту додали, що настiльки барвистої ялинки, яку нещодавно встановили, вони не бачили десятирiччями.

– Важливо, щоб поблизу лiнiї розмежування люди вiдчували свято, – наголосив Сергiй Гайдай, звертаючись до присутнiх. – Вiдбудова Луганщини – непросте завдання. Як сказав президент України: «Давайте разом з вами напишемо iсторiю, яку потiм не хотiлося би переписувати». Зi святом вас!

До речi, пiд час святкових урочистостей вiн вручив Державну нагороду – почесне звання «Заслужений працiвник освiти України» – завiдувачцi Золотiвської фiлiї I-II ступенiв № 7 опорного навчального закладу «Золотiвська загальноосвiтня школа I-III ступенiв № 5» Попаснянської районної ради Галинi Єремєєвiй. У перiод розведення вiйськ в Золотому ця жiнка мужньо витримала лавину фейкiв щодо школи i її колективу. Тож жодного сумнiву не маємо в тому, що нагороду отримала дiйсно гiдна людина.

Тим часом, у День Святого Миколая Сергiй Гайдай встиг вiдвiдати не лише свято у Золотому. Ще вiн побував у Гiрськiй обласнiй спецiальнiй загальноосвiтнiй школi-iнтернатi, яка теж знаходиться на самiсiнькiй лiнiї фронту.

Наразi тут перебуває 124 вихованцi, майже половина з яких з iнвалiднiстю, 19 дiтей-сирiт та 11 дiточок-переселенцiв. Хлопчикам i дiвчаткам влаштували справжнє передноворiчне свято, а Сергiй Гайдай примiряв на себе роль помiчника Святого Миколая, передавши дiтям подарунки.

Але ж яка губернаторська поїздка обходиться без робочих тем. Поспiлкувавшись з директоркою закладу Любов’ю Макаровою, очiльник областi взяв на контроль проблеми школи-iнтернату, а саме – вирiшення деяких питань з ремонтом їдальнi та побудови нового спортивного майданчика.

Ну i наприкiнцi святкового дня ще одна важлива i, як висловився сам Сергiй Гайдай, важка мiсiя. До Дня Святого Миколая голова облдержадмiнiстрацiї завiтав на святковий показ iнтермедiї та казки «Новорiчнi пригоди Котигорошка». На дiйство запросили дiтей-сирiт, дiтей, позбавлених батькiвського пiклування, та дiтей, якi опинилися у складних життєвих обставинах – разом 400 дiтлахiв. Серед них – дiти загиблих учасникiв АТО/ООС.

Малятам Сергiй Гайдай подарував iграшки та солодощi. Також очiльник областi попросив кожного iз дiтей наших героїв написати найзаповiтнiшi мрiї та передати йому. Вiн пообiцяв їм, що особисто передасть Святому Миколаю записки з побажаннями.

«Дiти повiрили i написали свої побажання… вони рiзнi: iграшки, конструктори, кухня для Барбi i таке iнше. Обов’язково Миколай створить маленьке чудо i виконає дитячi мрiї! Я з ним домовлюсь», – написав губернатор вже пiсля заходу на своїй особистiй сторiнцi у соцмережi.

Вiтаючи дiтей, якi були присутнi на святi, Сергiй Гайдай зазначив, що День Святого Миколая об’єднує усiх своєю добротою, щирiстю та теплом:

– Всi присутнi дорослi, так само, як i ви, багато мрiють, але є одне бажання, яке нас об’єднує, – ми хочемо знову стати дiтьми. Знову зазирати пiд подушку або пiд ялинку у пошуку подарункiв. Але зараз нам потрiбно особисто домовлятися зi Святим Миколаєм для того, щоб вiн радував вас своїми подарунками.

Вiн пообiцяв дiтлахам зробити все можливе, щоб їхнє дитинство нарештi стало казковим та щоб вони якомога довше вiрили у чудеса Святого Миколая.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх