Перебуваючи з робочою поїздкою у столицi, голова Луганської облдержадмiнiстрацiї Сергiй Гайдай дав велике iнтерв’ю ТСН. Очiльник Луганщини розповiв, якi завдання перед ним поставив президент, як вiн ставиться до низки iнiцiатив української влади щодо реiнтеграцiї Донбасу, що вiдбувається у Станицi Луганськiй та Золотому, i якi плани вiн має щодо регiону. Найбiльш цiкавi моменти розмови – в нашому короткому оглядi

 

За матерiалами ТСН.ua

 

КООРДИНАЦIЯ З КИЄВОМ

Вiдповiдаючи на питання про те, якi завдання поставив президент перед новим керiвником регiону, Сергiй Гайдай зазначив, що специфiки як такої не було. Конкретнi завдання економiчний розвиток, залучення iнвестицiй i швидкiсть ухвалення рiшень. Щодо осiб у Києвi, з якими вiн наразi координує роботу, губернатор зазначив:

«Заступник голови Офiсу президента Сергiй Трофiмов вiдповiдає за регiональну полiтику. З ним проходить координацiя певних моментiв, можливо, LIFT чи координацiя призначень якихось, це його парафiя. А все, що стосується економiки, – це все до Кабмiну. А в Кабмiнi я вже можу спiлкуватись iз кожним мiнiстром або заступником, щоб, можливо, пришвидшити певнi рiшення».

 

КОЛИ ЗВЕДУТЬ МIСТ У СТАНИЦI

Розведення сил у Станицi Луганськiй, на думку Сергiя Гайдая, вiдбулось успiшно.

«Ми маємо кiнцевий результат – там не вiдбуваються вiйськовi дiї, немає пострiлiв. Там повнiстю працює нормальний сучасний КПВВ i закiнчують будувати мiст. Сподiваюсь, що ми своєчасно його здамо».

Мiст, за його словами, буде пiшохiдний, але вiн витримує певне навантаження. Тобто за необхiдностi ним зможе проїхати швидка допомога або iнший негабаритний комунальний транспорт.

Закiнчити будiвництво пiдрядник має до 27 листопада. Але якщо не завадить погода або iншi фактори, то губернатор припускає i дострокове завершення робiт – можливо, до 23 числа. Очiкується офiцiйне вiдкриття, якою буде делегацiя – поки що не вiдомо.

 

ПЕРСПЕКТИВИ КПВВ У ЗОЛОТОМУ

Вiдкрити КПВВ у Золотому, за словами голови ЛОДА, українська сторона готова «хоч сьогоднi». Все залежить вiд полiтичної волi окупацiйної адмiнiстрацiї, а точнiше – президента Росiї: «яке буде рiшення Путiна, таке буде рiшення i представникiв так званих «Л/ДНР». А поки що обласна влада планує впродовж мiсяця-двох покращити сервiсне обслуговування на КПВВ:

«Плануємо отримати двi машини – мобiльнi ЦНАПи. Одну iз них у Золотому поставити, одну – на Станицi Луганськiй. Ми плануємо зробити iз мiнiстром iнфраструктури там сервiсну зону, для того щоб i машину було де поставити, можливо, заправка була, i кафе, i магазини. Тобто ми зробимо комфортнiшим перебування людей на КПВВ».

 

СТРАТЕГIЧНI ПИТАННЯ

Оскiльки взимку бiльшiсть будiвельних робiт не проводиться, наступнi кiлька мiсяцiв Сергiй Гайдай хоче використати для планування i документальної пiдготовки проектiв. У перспективi мова йде про розбудову дорiг i будiвництво залiзничної гiлки.

«Те, що ми починаємо розбудовувати Луганщину, робимо бiльше ремонтiв, бiльше будемо заробляти грошей, якщо зробимо логiстично вигiдну ту гiлку, почнемо будувати якiсь новi пiдприємства, можливо, IT-школи… Ми таким чином зробимо не менше, нiж нашi вiйськовi. Тому що ми до людей на тимчасово окупованих територiях достукаємось, покажемо їм, що в нас іде розбудова».

Iншi стратегiчнi питання – спробувати вирiшити проблеми щодо ТЕЦ, водопостачання та шахт.

«Попереднi домовленостi вже є, наступного тижня в мене буде зустрiч iз прем’єр-мiнiстром Чехiї. Чехи зацiкавленi в модернiзацiї наших шахт. Якби вдалось зробити модернiзацiю шахт, модернiзацiю ТЕЦ в Сєвєродонецьку i зробити такий ланцюжок. I щоб це вугiлля з тих шахт йшло напряму на ТЕЦ,о ми би дуже серйозно виграли».

 

МIЛЬЯРД ВIД ПРЕЗИДЕНТА

Пiсля вiзиту в Золоте, президент Володимир Зеленський домовився iз депутатським корпусом, i вже є рiшення про видiлення мiльярда гривень на ремонт дороги «Сєвєродонецьк-Золоте». Втiм, грошей, за словами губернатора, може вистачити i на iншi проекти.

«Фахiвцi зробили керну, проаналiзували дорогу. I ми розумiємо, що зараз повнiстю вся дорога вiд Сєвєродонецька до Золотого, навiть до мосту там далi – чiтку цифру вже скажуть проектанти, але ми вже зараз можемо говорити про трохи бiльше нiж 400 мiльйонiв. Нехай буде до 500 мiльйонiв. Це ми так зараз теоретично говоримо. Тобто ще половина цих грошей залишиться на розвиток iнфраструктури».

 

АЕРОПОРТ ЧИ «IНТЕРСIТI»?

На думку Сергiя Гайдая, поки що рано говорити про вiдновлення роботи Сєвєродонецького аеропорту, тому що повiтряне сполучення на Донбасi – це не стiльки економiчне, скiльки безпекове питання. Але є план протягом 2-3 рокiв спробувати запустити потяг «Iнтерсiтi».

«Це буде дуже важливо для людей. Тому що iз Сєвєродонецька доїхати до Києва дуже важко. Так само ми навiть iнвесторам покажемо, що ми розвиваємось. Для них це важливо, щоб вони могли спокiйно приїжджати з якимись делегацiями, оцiнювати, експертiв своїх надсилати. Тому поки що давайте будемо говорити про середню, не коротку, перспективу, але, насамперед, запуск «Iнтерсiтi».

 

БОРОТЬБА З НЕЛЕГАЛЬНИМИ ПЕРЕВIЗНИКАМИ

В цьому питаннi губернатор покладає надiї на нове керiвництво «Укртрансбезпеки».

«Я не думаю, що дуже багато втратять перевiзники, якщо вони будуть платити офiцiйнi податки. Це не таке вже i суттєве навантаження. Просто вони звикли так працювати. Але їх поставити в умови, що ви працюєте за законом, або не працюєте взагалi – то, повiрте менi, вони пiдуть на те, щоб оформити всi документи. Тим бiльше, що там iдеться не лише про податки, а i про безпеку людей».

Водночас Сергiй Гайдай обiцяє не створювати перепони для наявних перевiзникiв, якщо вони переоформлять всi документи.

 

ЯКИМ МАЄ БУТИ НОВИЙ ЗАКОН  ПРО ОСОБЛИВИЙ СТАТУС ДОНБАСУ

Аналiзувати це питання очiльник Луганщини не став, але запевнив, що над ним працює дуже непогана група фахiвцiв.

«Непогана – це я так слабенько сказав. Насправдi, дiйсно професiонали своєї справи. I я впевнений, що ми до кiнця року отримаємо нормальний якiсний продукт. Оцiнимо його i будемо користуватись».

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх