Упродовж 8-9 листопада в Києвi проходила бiзнес-виставка «Схiд-Експо 2019». Традицiйно пiд час цього заходу представники малих та середнiх пiдприємств Луганської, Донецької та Запорiзької областей проводять зустрiчi з потенцiйними бiзнес-партнерами. Цьогорiч свою продукцiю презентували 26 виробникiв Луганщини. Це товари легкої та харчової промисловостi, текстиль, керамiка та полiграфiя

На вiдкриттi заходу голова Луганської обласної державної адмiнiстрацiї Сергiй Гайдай запропонував присутнiм розпочати екскурсiю виставкою саме з експозицiй нашої областi.

– Ми вiдбудовуємо Луганщину у важкий для держави час. Тому важливо донести iнвесторам, що ми вiдкритi до партнерства, готовi працювати з усiма прозоро. Дуже хочеться, щоб люди почали повертатися на Луганщину. Якщо в нас будуть гарнi приклади вiдновлення регiону, то луганчани з тимчасово окупованих територiй ще бiльше прагнутимуть жити пiд українським прапором, – наголосив вiн.

Протягом двох днiв проведення заходу, який реалiзується Програмою розвитку ООН iз вiдновлення та розбудови миру за фiнансової пiдтримки Європейського Союзу, урядiв Польщi та Японiї, пiдприємцi та гостi взяли участь у панельних дискусiях, презентацiях та тематичних секцiях, присвячених економiчним та iнвестицiйним перспективам вищеназваних областей.

Нашi пiдприємцi мали можливiсть провести дiловi переговори з пошуку партнерiв та клiєнтiв з Заходу України, Польщi та iнших країн ЄС, а також встановити новi дiловi та комерцiйнi вiдносини.

Крім того, під час виставки «Схід-Експо 2019», яка відбувається в Києві, пройшла низка тематичних пленарних засідань. Так, у відкритих обговореннях економічних та інвестиційних можливостей Сходу України взяли участь губернатор Сергій Гайдай та директор Департаменту економічного розвитку, зовнішньоекономічної діяльності та туризму ЛОДА Сергій Медведчук.

– Наразі на Луганщині ми реалізуємо нову стратегію модернізації, відбудови, партнерства, – заявив Сергій Гайдай, відкриваючи панельну дискусію.

Сергій Медведчук, зі свого боку, зазначив, що в промисловому комплексі області сьогодні утримується позитивна динаміка. За підсумками січня-липня 2019 року індекс промислової продукції становив 101,0 %. Другий рік поспіль в області зростають темпи аграрного виробництва. А станом на початок другого півріччя накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій склав 582 млн доларів, з них більше 60 % спрямовано до реального сектору. Успішно реалізується й низка обласних та міжнародних інфраструктурних проектів, які покликані підвищити інвестиційну привабливість регіону.

У другий день бізнес-заходу «Схід-Експо 2019» в Києві від-
бувся ярмарок із проведенням майстер-класів декоративно-
ужиткового мистецтва. Свої вироби продемонстрували і майстри Луганщини.

Також у суботу, 9 листопада, відбувся прем’єрний показ відеоробіт мотиваційної кампанії про підприємців зі сходу України «Великі історії малого бізнесу». Деякі з них – переселенці, які залишили свої домівки і з нуля відновили власний бізнес.

Протягом дня на учасників та гостей заходу очікували виступи творчих колективів «БеЗМеЖ» та «Радани» Луганської обласної філармонії.

 

За матеріалами пресслужби ЛОВЦА

 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх