5 листопада в Сєвєродонецьку відбулося чергове засідання колегії Луганської облдержадміністрації. На порядку денному – значні обсяги заборгованості підприємств за внесками до Пенсійного Фонду, стан справ в системі охорони здоров’я області та виконавська дисципліна

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

Якщо казати взагалі про сам проведений захід – треба процитувати очільника області, який був на засіданні колегії вперше:

– Я дуже хочу, щоб засідання, подібні тому, що відбулося зараз, канули в Лету. Я б хотів, щоб не було звуків падаючих в сонних людей телефонів, а засідання проходили у формі дискусії. А поки, на жаль, це радянський рудимент.

Втім, самі питання, які були підняті на колегії, мають вагу. Якщо в системі охорони здоров’я, про яку доповів директор профільного департаменту Валентин Шкорубський, стабільна, за винятком окремих питань, обстановка, то ситуація із сплатою єдиного соціального внеску підприємствами області – доволі складна.

За інформацією Ольги Височиної, в. о. начальника ГУ ДПС у Луганській області, на Луганщині 73,5 тис. платників ЄСВ і 140,3 тис. застрахованих осіб–працівників. За 9 місяців поточного року платники перерахували 2,24 млрд грн єдиного соціального внеску, причому ця сума на 316 млн вища, ніж за відповідний період минулого року.

На цьому фоні спостерігається значне падіння обсягів сплати ЄСВ в місті Лисичанську – надходження місцевих платників зменшилися на 878 тис. грн.

Як повідомила Ольга Височина, наразі Лисичанськ займає перше місце по Луганській області за обсягами заборгованості за ЄСВ. Значну заборгованість мають ПАТ «Лисичанськвугілля» (186 млн грн боргу), лисичанські ЖЕКи, Лисичанське тролейбусне управління і КП «Лисичанськводоканал». Далі йдуть: Попаснянський район, Сєвєродонецьк і Рубіжне.

Що такого в несплаті ЄСВ? Окрім зменшення надходжень до бюджету, несплата ЄСВ в першу чергу б’є по людям. Відпрацьований на роботі період, за який роботодавець не сплатив ЄСВ, за законом не входить до розрахунку стажу працівника. Через це є загроза не оформити пенсію по досягненню віку.

Саме тому Ольга Височина пыд час засідання колегії наполягала на посиленні місцевою владою контролю за податковою дисципліною підприємств-боржників, адже навіть активна робота органів ДПС не вирішує проблеми.

– Лише за 2019 рік органами ДФС було подано судових позовів на 4,4 млн грн. Зараз від-
буваються процедури виведення з власності майна вугільних підприємств для подальшої реалізації та погашення боргів за ЄСВ, але це застаріле майно, до того ж знаходиться в Золотому, на лінії розмежування, тому швидко реалізувати його неможливо, – розповіла вона.

Підсумовуючи, Ольга Височина зазначила, що наші підприємства, знаходячись в зоні проведення ООС, мають переваги – їм не нараховуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату податків, тому «не можна казати, що підприємства в дуже скрутному становищі у порівнянні з іншими територіями України».

А ось борги за податками та проблеми працівників підприємств-боржників лише ростуть.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх