Про спортивну міць Луганщини, популяризацію в області фізичної культури і спорту та підготовку наших спортсменів до Олімпіади-2020 – в інтерв’ю з Антоном Волоховим, начальником Управління молоді та спорту Луганської облдержадміністрації

 

Евеліна БОГДАНОВА

 

– Антоне Михайловичу, мабуть, є статистика, скільки людей в області сьогодні відвідують спортзаклади?

– Звичайно, Управління молоді та спорту таку статистику веде. Сьогодні це більше 11 тисяч осіб, серед яких спортсмени федерацій, обласної школи вищої спортивної майстерності, спортклубів та інших спортивних закладів. До речі, 7,5 тисячі з них – юні спортсмени, які займаються в дитячо-юнацьких спортивних школах. Ми намагаємося долучити дітей до спорту змалку, для цього в ДЮСШ працюють 125 відділень з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Обласні фізкультурно-спортивні товариства у співпраці з Управлінням проводять масові спортивні заходи, Луганське обласне відділення Комітету з фізкультури та спорту МОН – спільні спортивні заходи для дітей шкільного віку, Луганське обласне відділення НОК України популяризує олімпійський рух.

 

– Яким видам спорту приділяється більше уваги?

– Взагалі в Луганській області розвивається 70 видів спорту, з яких 25 – олімпійські та 45 – неолімпійські. Пріоритетними серед олімпійських є легка та важка атлетика, спортивна гімнастика, велоспорт, стрибки у воду, греко-римська боротьба, бокс, дзюдо. А серед неолімпійських – пауерліфтинг, військово-спортивне багатоборство, акробатичний рок-н-рол, підводний спорт.

 

Повітряноопорна конструкція для обласного ліцею-інтернату фізичної культури і спорту

 

– Пріоритетні, отже – більш результативні?

– Завдяки потужному складу тренерів наші спортсмени достойно представляють Луганщину на всеукраїнських, європейських та світових змаганнях. Я вдячний, що в області залишилися тренери, які продовжують якісно і професійно готувати луганських спортсменів.

Серед них Тамара Токмачова (стрибки у воду); Олександр Горін (спортивна гімнастика); Римма Старостіна (легка атлетика серед людей з інвалідністю); Валентин Шевчук (легка атлетика); Віталій Гребельний, Костянтин Селіванов, Володимир Самардак (важка атлетика); Сергій Базін, Сергій Воронін (велоспорт) та інші.

Відповідні результати значні: минулого року до основного складу національної збірної України за олімпійськими та неолімпійськими видами спорту увійшли 252 спортсмени з Луганщини. Протягом 2015-2018 років на міжнародних та всеукраїнських першостях наші спортсмени завоювали майже 4 тисячі медалей, а за 1 півріччя поточного року – ще майже тисячу.

 

– Наскільки відомо, в області діють програми заохочення спортсменів…

– Так, з обласного бюджету продовжуються виплати щомісячних обласних стипендій 63 провідним та перспективним спортсменам Луганщини. Цьогоріч сума виплат становить майже 1,5 млн грн.

До того ж наразі для спортсменів істотно збільшені норми харчування. Якість утримання поступово покращується. Це теж, у певному сенсі, заохочення.

 

Нове професійне гімнастичне обладнання

 

– Наступного року очікуємо на Олімпіаду. Луганчани будуть представляти там Україну?

– Так, вже визначені та затверджені пріоритетні олімпійські види спорту, представники яких будуть боротися за ліцензії на участь в Олімпійських іграх-2020. Це легка та важка атлетики, велоспорт, стрибки у воду та спортивна гімнастика. Всього за ліцензії від Луганщини будуть боротися 10 олімпійців, 1 паралімпієць та 5 дефлімпійців.

Представники області вже отримали 3 ліцензії на Олімпіаду в Токіо. Їх завоювали стрибуни у воду Олег Колодій, Олексій Середа та спортивний гімнаст Євген Юденков.

Для якісної підготовки спортсменам – кандидатам на участь в Олімпійських іграх в області передбачена щомісячна грошова допомога в розмірі 6 тисяч грн на кожного.

 

– А як щодо спортивної інфраструктури? Без неї якісна підготовка спортсменів неможлива.

– Сьогодні продовжується масштабна робота з перетворення обласної спортбази «Олімп» на сучасний Центр підготовки спортсменів. У 2017 році введено в експлуатацію критий 25-метровий басейн, збудовано зал важкої атлетики, оснащені поля зі штучним покриттям. Модернізацію проведено за рахунок обласного бюджету на суму більше 25 млн грн.

Цього року за кошти ДФРР реконструюється легкоатлетичне ядро стадіону, тренажерний зал та підтрибунні приміщення, оновлюється спортінвентар. На це виділено 23,7 млн грн, з яких 2,5 млн – кошти обласного бюджету.

В планах – збудувати зали боротьби та боксу, спортивної гімнастики, а також будинки для проживання спортсменів під час проведення зборів.

 

– А як щодо спортивної інфраструктури в містах та районах?

– Популяризація спорту неможлива без розвинутої інфраструктури, тому для цього докладаємо максимум зусиль.

У межах відповідної держпрограми на умовах співфінансування 50/50 (з державного та місцевого бюджетів) у поточному році облаштовуються 3 спортмайданчики – в Новопскові, Попасній та Гірському на суму 5 млн грн. До речі, минулоріч в рамках цієї програми було введено в експлуатацію 7 нових майданчиків – у Чмирівській ОТГ, Станиці Луганській, Новоайдарі, Міловському районі, Кремінній, Білокуракиному та Старобільську.

Також в ДФРР заплановано 26 млн грн на будівництво каркасної спортзали в Кремінській ЗОШ № 2, облаштування спортмайданчиків зі штучним покриттям в Троїцькій ОТГ; будівництво спортмайданчиків у Сватівській ЗОШ № 6, Містківській та Нижньодуванській школах, реконструкція спортмайданчика школи в Біловодську та капремонт тенісних кортів КДЮСШ № 1 в Сєвєродонецьку.

На обласному конкурсі проектів місцевого розвитку цьогоріч затверджено 9 проектів розвитку спортивної інфраструктури на суму близько 2 млн грн. Також за умови співфінансування 50/50 за рахунок субвенції з держбюджета місцевим бюджетам, заплановано фінансування реконструкції двох мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту в Новоайдарі та Старобільську на загальну суму 5 млн грн.

За рахунок облбюджету оновлюємо обладнання та спортінвентар. Цьогоріч на це виділено близько півмільйона гривень. Ще 4,7 млн грн з обласного бюджету витратили на придбання повітряноопорної конструкції для спортивного ліцею-інтернату та мікроавтобус для поїздок спортсменів на змагання. На суму 4 млн грн за рахунок держбюджету було придбано та передано в область професійне гімнастичне обладнання.

Отож, як бачите, по всій області триває активна розбудова спортивної інфраструктури.

 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх