Золоте-4. Саме звідси починається сьогодні вільна Україна. Тут знаходяться передові позиції наших військ. Тут всі ці п’ять років, попри війну, живуть люди. І саме тут має відбутися розведення військ і озброєнь, про яке домовилася Тристороння контактна група. Два дні, 25 та 26 жовтня, в Золотому перебував президент України Володимир Зеленський, щоб зрозуміти настрої людей – чи хочуть вони розведення сил

 

Луганщина.ua

 

Після приїзду Глава держави провів нараду з військовими, де, серед іншого, представив нового главу Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая та перевірив готовність до розведення військ. Надвечір першої доби президент відвідав передові позиції українських військових, поцікавився умовами побуту на лінії розмежування, соціальними потребами цивільних і військових.

Під час поїздки Володимир Зеленський також відвідав Золотівську загальноосвітню школу, місцевий магазин, пройшов вулицями селища та поспілкувався з місцевими мешканцями. Звичайно, однією з тем обговорення було розведення військ.

– Коли буде розведення? Ми готові. Невдовзі. Я приїхав переконатися, що люди хочуть розведення, тому що нам там демонстрації влаштовують у Києві, і вони нам всі розповідають, що вони хочуть вас захистити. Від нас. Тому ми і приїхали, – сказав Володимир Зеленський під час спілкування з місцевими жителями. Вони, в свою чергу, розповіли про власні проблеми та страхи, про те, що сподіваються на мир і хочуть кращого майбутнього для своїх дітей у вільній Україні.

Андрій Єрмак, помічник президента України, який перебував у Золотому разом з Володимиром Зеленським, відзначив, що всюди президент намагався поговорити з людьми і всі виступають за розведення військ в цьому районі.

– Ми отримали підтримку людей, – зазначив він. – Але нам також сказали, що в Золоте заїхали декілька груп озброєних людей, і президент вирішив поговорити також і з ними.

Одна з груп, як повідомив Андрій Єрмак, розміщувалася в одному з будинків у Золотому, не на передовій. Там знаходилося близько 10 осіб у формі, з зареєстрованою зброєю.

– Президент почав з ними розмову про мир, про розведення військ. З ними говорили і місцеві жителі. На жаль, ці люди були налаштовані на негатив. Тому конструктивного діалогу не вийшло, – розповів помічник президента.

Володимир Зеленський звернувся до людей у формі, які назвалися добровольцями, з проханням вивезти зброю:

– Я вам просто кажу по-людськи, і я маю на це всі законодавчі права. Я ж кажу вам, не погрожуючи нічим. По-людськи, хлопці, приберіть зброю… Просто приберіть. Тому що, хлопці, ви – воювали. Тому, просто поважаю. Я вам сказав, будь ласка.

Відео розмови отримало широкий розголос та неоднозначну реакцію у суспільстві, противники розведення військ почали звинувачувати президента в не дуже шанобливому відношенні до добровольців. Разом з цим, як повідомили в пресслужбі ООС, люди, які перебували в тому приватному будинку, не є представниками будь-яких силових відомств чи Збройних Сил України, уповноважених перебувати та діяти у районі проведення операції Об‘єднаних Сил. Тобто дії цих людей в частині завезення До Золотого зброї є незаконними.

– Для захисту Золотого є армія, є поліція, інші озброєні формування там не потрібні. Безпеку людей буде забезпечено, – прокоментував ситуацію Андрій Єрмак.

За результатами дводенної поїздки на передову на офіційному сайті Офісу президента України опублікували 20-хвилинний відеоматеріал про візит Президента до Золотого-4, де було зазначено, що «за інформацією МВС України, 27 жовтня незаконна зброя, яка перебувала в розпорядженні учасників акції проти розведення військ, була вивезена з Золотого».

Президент України Володимир Зеленський підсумував час, проведений у Золотому, так:

– Деякі розмови виявилися емоційними. Проте готовий і далі говорити та шукати порозуміння. Але самими лише розмовами війну не закінчити. Мені важливо було почути українців, які чекають миру. Це для мене головне. Капітуляції не буде в жодному разі. Це я кажу як президент і Верховний Головнокомандувач. Впевнений, у нас все вийде, і Україна знову буде єдиною.

Повернувшись з Луганщини, на засіданні фракції «Слуга народу» глава держави запропонував перенаправити частину нерозподілених бюджетних субвенцій на відновлення соціально-економічного та інфраструктурного потенціалу Донбасу. Він уточнив, що йдеться про будівництво дороги з селища Золоте в Сєвєродонецьк.

Додамо, що поки готувався номер, у штабі ООС повідомили про початок розведення сил: «29 жовтня 2019 року, о 12.00 почався процес розведення по обидва боки (дзеркально) на ділянці №2 в районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. Це стало можливим через дотримання режиму тиші протягом останнього тижня».

 

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх