29 жовтня в Маріуполі завершився Перший інвестиційний форум під егідою президента України «RE:THINK. Invest in Ukraine». Захід зібрав близько 700 учасників, включно з керівництвом країни та членами уряду, а також представниками понад 40 країн, компаній та організацій. Гостям представили сотні проектів та презентували повний приватизаційний список. За підсумками було підписано 12 меморандумів, які відкривають шлях до інвестицій на мільярди доларів

 

Луганщина.ua

 

Розпочинаючи форум, президент України Володимир Зеленський зауважив, що багато вiдомих iсторiй успiху починалися зi скепсису та недалекоглядностi, i закликав iнвесторiв не втратити можливiсть вкладати в країну можливостей.

– Не «проспiть» Україну, – звернувся до присутнiх глава держави.

У межах форуму Володимир Зеленський не лише взяв слово на урочистому вiдкриттi та закриттi. Він також перевiрив вiдремонтовану дiлянку траси Н-08 Бориспiль – Днiпро – Запорiжжя – Марiуполь, проїхавшись дорогою за кермом автомобiля, взяв участь у вiдкриттi Центру розвитку стартапiв та офiсу ЄС, молодiжний форум, та також провiв низку зустрiчей, зокрема з представниками ЄБРР, Свiтового банку та приватними iнвесторами.

Ось ключовi тези президента, якi вiн окреслив пiд час своїх виступiв упродовж насиченого дня:

«За три мiсяцi ми побудували 130 кiлометрiв траси Марiуполь-Запорiжжя. Якщо всi дороги так будуватимемо – ми встигнемо за 4,5 роки зробити найважливiшi траси».

 «Україна повинна мати сильну позицiю та пiдтримку для завершення вiйни на Донбасi дипломатичним шляхом».

«Мир в Українi – це запорука безпеки та стабiльностi у Європi та свiтi, а успiх України – це й ваш успiх».

 «Головний прiоритет – це рiвнi та єдинi правила гри для всiх. Для великого, середнього та малого бiзнесу. Й українського, i мiжнародного».

 «Ми зменшуємо роль держави в економiцi там, де вона не є ефективною. Приватизацiя, дерегуляцiя, «Держава у смартфонi» – всi цi iнiцiативи дадуть змогу бiзнесу розправити крила».

 «Україна стає стабiльним та передбачуваним ринком зi значними можливостями для розширення бiзнесу».

 «Зупинятися ми не збираємось. Ми продовжуємо євроiнтеграцiю та гармонiзацiю українського законодавства з європейським».

 «Ми проведемо глибинну податкову реформу, яка почне дiяти у 2021 роцi. Викорiнимо неправомiрний тиск на бiзнес iз боку правоохоронних органiв. Я особисто обiцяю персональний захист кожному iнвестору».

 На зустрiчi з керiвництвом ЄБРР сторони обговорили новi проекти Банку, що будуть спрямованi на розвиток регiональних дорiг в Українi. Iнвестицiї становитимуть понад 300 млн євро. В розмовi з представниками Свiтового банку президент закликав фiнансовi iнституцiї вкладати у розвиток невеликих населених пунктiв: зокрема, потрiбнi iнвестицiї у будiвництво нових шкiл i лiкарень.

Наприкiнцi президент України Володимир Зеленський повiдомив про створення спiльно зi Свiтовим банком Фонду мiжнародної партнерської пiдтримки для вiдновлення та майбутньої реiнтеграцiї Донбасу.

– Закликаємо всiх ставати частиною цього великого проекту, – сказав глава держави пiд час закриття iнвестицiйного форуму.

Однiєю з важливих подiй форуму стало пiдписання Меморандуму про взаєморозумiння мiж Кабiнетом Мiнiстрiв та найбiльшими мобiльними операторами країни. Очiкується, що реалiзацiя положень Меморандуму сприятиме розвитку цифрової iнфраструктури в Українi, буде забезпечене покриття швидкiсним мобiльним інтернетом на всiх мiжнародних i нацiональних автошляхах країни, i вiн стане доступним для понад 90% населення.

Що стосується Луганщини, то вона презентувала на форумi два iнвестпроекти: приєднання колiї Кiндрашiвська-Нова – Лантратiвка до мережi залiзниць України, який дозволить вiдновити залiзничне сполучення пiвнiчно-схiдної частини областi з iншими регiонами держави, а також проект будiвництва центрального полiгону ТПВ, що передбачає створення заводу механiзованої переробки твердих побутових вiдходiв у складi смiттєсортувального комплексу з допомiжною лiнiєю для переробки i полiгону пiд поховання кiнцевого продукту переробки та приймання вiдсортованих вiдходiв вiд iнших сортувальних станцiй областi.

Очiльник областi Сергiй Гайдай на форумi провiв перемовини з потенцiйними iнвесторами, якi готовi вкладати кошти у розвиток Луганщини, i зазначив, що вже за кiлька мiсяцiв можна буде побачити результати цих зустрiчей.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх