29 жовтня в Золотому почалося розведення сил. Наступного дня голова Луганської облдержадмiнiстрацiї – керiвник обласної вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї Сергiй Гайдай пiд час пресбрифiнгу прокоментував цю подiю, а також останнi «ажiотажнi» новини з Золотого

 

Евелiна БОГДАНОВА

 

Наразі, за словами губернатора, щодня проводиться колосальна робота в двох напрямках. По-перше, за допомогою свiтових полiтикiв, дипломатiв – отримати пiдтримку i мирним шляхом повернути нашi територiї. Триває робота щодо майбутньої реiнтеграцiї територiй. По-друге, також щодня проводиться дуже важка робота щодо повернення полонених.

– Мета президента – це мир, – наголосив Сергiй Гайдай. – Але не за рахунок вiдступу чи якихось вiдмов.

У вiдповiдь на чисельнi iнформацiйнi вкидання щодо розведення сил у Золотому голова облдержадмiнiстрацiї зазначив наступне:

– Коли говорять, що людей кидають напризволяще, – це не так. Коли говорять, що йде вiдступ, – це не так. Давайте не будемо пiдмiняти поняття «розведення для майбутнiх переговорiв» i «вiдступ». Це – рiзнi речi. Коли ми говоримо «сiра» зона, вона не «сiра», а демiлiтаризована. Це так само рiзнi поняття. Нам всiм, якщо ми хочемо миру, треба об’єднатися i разом iти до нашої перемоги.

Сергiй Гайдай запевнив, що нашi вiйськовi – «фахiвцi своєї справи, якi у випадку загрози миттєво зможуть дати адекватну вiдповiдь агресору».

Окремо пiд час пресбрифiнгу голова облдержадмiнiстрацiї звернув увагу на величезну кiлькiсть фейкiв в iнтернетi та деяких ЗМI.

– З чого почали? Школи не iснує, вчителi – актори, дiти не навчаються, хлiба в магазинах немає, води, їжi немає. А що є по факту? Школа є, 36 дiтей є. Є все, – конкретизував Сергiй Володимирович. – Але пiсля тiєї кiлькостi фейкiв директор школи – жiнка, яка, я вважаю, герой з великої лiтери, як i нашi вiйськовi, тому що зi своїм педколективом вона пiд обстрiлами продовжує вчити дiтей, потрапила до лiкарні. Через моральний тиск, що створили дуже багато людей, якi, може, i взагалi нiколи не були там, але весь цей бруд вони направили на неї.

Як повiдомив голова Луганської ОДА – обласної ВЦА, фото, яке сьогоднi гуляє просторами мережi iнтернет, де нiбито зафiксованi двi вчительки Золотiвської школи пiд час мiтингу 2014-го року теж фейк.

– Нашi спецслужби проводили аналiз – фото вже розкладено по пiкселях i настiльки досконало розiбрано, що ми чiтко можемо заявити, що це – фейк, – зауважив Сергiй Гайдай.

На питання журналiстiв щодо вiдкриття КПВВ «Золоте» Сергiй Гайдай вiдповiв:

– По факту, КПВВ з нашого боку є. Сподiваюся, ми почуємо офiцiйну позицiю, скорiш за все, пiсля перемовин (якщо такi вiдбудуться) в Нормандському форматi. Щойно будуть певнi домовленостi, ми зi свого боку повнiстю готовi.

Распечатать
© По материалам Луганщина.ua
Наверх